Jesteś tutaj:

Metoda trwałego prostowania męskich włosów

  - Zobacz mój profil

Krystyna Sawicka

Fryzjer, stylista

Mam bardzo gęste, cienkie włosy, które z natury są lekko falowane (nie są to loki, ale końcówki lekko się zawijają). Od ponad roku prostuję włosy prostownicą (GHD), efekt jest zadowalający tylko w słoneczne dni, niestety w nocy, dni deszczowe i w zimę, kiedy wilgotność powietrza jest bardzo duża, włosy puszą się, stają się bardzo niesforne... Nawet nie pomaga używanie produktów chroniących przed wilgocią (KMS free shape hot flex)

Szukając informacji na temat trwałego prostowania włosów trafiłem na taki filmik: http://www.youtube.com/watch?v=xxBtkKFYe3Q

Takie rozwiązanie dla moich włosów będzie idealne! Po wyprostowaniu włosów prostownicą, porządne wczesanie produktu i zmycie.
Jaka to metoda prostowania? Japońska, brazylijska, czy prostowanie kreatynowe?

Byłbym wdzięczny za pomoc w doborze metody i produktów do trwałego prostowania włosów, które będę mógł wykonać w domu.

Krystyna:

Polecam termokeratynowe prostowanie włosów. Jest to bezinwazyjna nowoczesna metoda, która ma na celu odbudowę zniszczonych i prostowanie włosów. Na ogół metoda ta jest dostępna w wielu nowych, renomowanych salonach fryzjerskich.

Zalet tej metody jest wiele, wada tylko jedna, jest nią cena. Jest to zabieg dość drogi, jednak efekt utrzymuje się długo. Keratyna ma szerokie zastosowanie w regeneracji i pielęgnacji włosów. W budowie włosa i warstwy rogowej naskórka keratyna odgrywa główną rolę.

Właśnie dzięki keratynie włosy są odporne na zrywanie, elastyczne i sprężyste. Nadaje włosom strukturę i wytrzymałość. Substancje tłuszczowe pokrywające powierzchnię włosa i wchodzące w skład spoiwa łączącego łuski osłonki, chronią dodatkowo. To keratyna w warstwie rogowej naskórka chroni skórę i cały organizm przed wpływem świata zewnętrznego.

Są znane trzy rodzaje włosa : keratyna włóknista, płaska i amorficzna. Ta ostatnia znana jest jako kit- masa spajająca np. łuski osłonki włosa. Nie ulega więc wątpliwości, że keratyna jest bardzo pożyteczna w odbudowie zniszczonych i przesuszonych włosów. Dlatego najlepiej zastosować właśnie tą metodę prostowania.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Utrata włosów Regeneracja włosów Strzyżenie włosów Wąs Hirsutyzm Warkoczyki