Jesteś tutaj:

Jaką wybrać prostownicę do włosów?

  - Zobacz mój profil

Jarosław Wróblewski

Ekspert firmy Goldwell

Przymierzam się do zakupu prostownicy, biorę pod uwagę dwie marki: Babyliss i Remington. Jeśli chodzi o pierwszą z nich interesuje mnie model ST87E, natomiast z firmą Remington mam większy problem, aby się sprecyzować. A zauważyłam, że wiele osób bardziej poleca tą drugą, czyli Remington. Żałuję, że żadna z ich prostownic nie posiada jonizacji oraz większość ma płytki ceramiczne. Moje włosy nie kręcą się, ale za to są podatne na puszenie. Zaciekawił mnie opis prostownicy Remington S9500 oraz S9950.

Czy mogę liczyć na pomoc z Pana strony? Chciałabym się dowiedzieć konkretów, bo co strona, czy forum to polecają inną. Rankingi ogólnie bardziej przychylne są firmie Remington, a jakie jest Pana zdanie w tym względzie?

Jarosław:

Niestety nie mogę polecić żadnej z tych marek - z jednej przyczyny, po prostu nie znam właściwości tych prostownic.

Ze swojej strony mogę zdecydowanie polecić urządzenia firmy Efalock oraz Olymp - najnowsza prostownica HairMaster. Ich zaletami jest to, że mają dokładną regulację temperatury i konstrukcję, która pozwala na równomierne nagrzanie całej powierzchni płytki. Należy ich poszukać w profesjonalnych sklepach fryzjerskich.

Sam wybór sprzętu nie jest jednak aż tak istotny, jak dobór odpowiednich kosmetyków do prostowania, które odpowiednio przygotują włosy przed zabiegiem. Przygotują, to znaczy zabezpieczą i odpowiednio nawilżą oraz pokryją włosy odpowiednimi termopolimerami, które później zachowają na długo nadany kształt.

Niezależnie od urządzenia, na które się zdecydujesz, polecam kosmetyki z serii Free Shape z firmy KMS California - doskonale zabezpieczają włosy przed uszkodzeniami wysoką temperaturą oraz zachowują nadany kształt chroniąc przed dostępem wilgoci.

Spray do termostylizacji dla każdego, kto chce utrzymać kształt fryzury modelowanej na gorąco
92.00PLN
zamów
 
Odżywka dla każdego, kto ma cienkie i normalne włosy spragnione odżywienia oraz ochrony przed wysoką temperaturą podczas stylizacji
87.00PLN
zamów
 
Krem dla każdego, kto podczas termostylizacji chce uzyskać wygładzony i zdefiniowany kształt
92.00PLN
zamów
 
Szampon dla każdego, kto chce zwiększyć możliwości stylizacyjne i przygotować włosy do termostylizacji
75.00PLN
zamów

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Utrata włosów Przedłużanie włosów Cebulki włosów Cięcie stożkowe Warkoczyki Dermatitis