Jesteś tutaj:

Jak często należy nawilżać włosy ondulowane?

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Fryzjerka, która robiła mi trwałą ondulację mówiła, że moje włosy będą teraz wymagały nieustannego nawilżania i że powinnam przykładać do tego jak największą wagę. Jak często powinnam nawilżać włosy?

Agnieszka:

Musisz wiedzieć, że włosy po trwałej wymagają specjalnej pielęgnacji w porównaniu z włosami naturalnymi. Po tym zabiegu włosy potrzebują intensywnej regeneracji oraz nawilżania. Podczas zakupu szamponu i odżywki upewnij się, że wybrałaś dobrą markę. Zwróć szczególną uwagę na produkty przeznaczone specjalnie do włosów po trwałej ondulacji. Ogranicz mycie włosów do trzech razy w tygodniu. Po umyciu włosów najlepiej pozostawić je mokre i pozwolić im wyschnąć naturalnie. O ile to możliwe, staraj się unikać suszenia włosów suszarką, ponieważ powoduje ona znaczne ich przesuszenie. Jeśli pozostawiasz włosy do samoczynnego wysuszenia, upewnij się, że loki są na swoim miejscu. W razie konieczności przeczesz je grzebieniem o szerokim rozstawie zębów. Włosy po trwałej ondulacji często stają się ofiarą wiatru, jest to kolejna konsekwencja przesuszenia włosów. Użycie serum jest najlepszą formą kontrolowania ich. Możesz do tego celu wykorzystać także żel lub piankę, ale musisz liczyć się z tym, że loki staną się sztywne i lepkie. Włosy po trwałej ondulacji wymagają odbudowy i nawilżenia naturalnymi olejkami. Ważne jest by przynajmniej raz w tygodniu przeprowadzić głęboką kurację nawilżającą.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Przedłużanie włosów Gęste włosy Pielęgnacja włosów Czarne włosy Dermatitis Cebulka włosa