Jesteś tutaj:

Zmiękczanie sztywnych włosów

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Jak zmiękczyć grube, sztywne włosy?

Agnieszka:

Włosy grube oraz włosy sztywne są jednymi z trudniejszych rodzajów włosów do układania oraz do pielęgnacji. Zazwyczaj są one gęste i proste jak druty nie wspominając o ich sztywności. Taki rodzaj włosów wymaga od nas szczególnej pielęgnacji. Otóż i takie włosy mogą być suche jak im z tendencją do przetłuszczania się. Ułożenie takiego rodzaju włosów najczęściej kończy się w taki sposób, że fryzura, która jeszcze nie tak dawno cieszyła się estetycznym oraz eleganckim wyglądem staje się płaska i bez żadnego wyglądu. Chcąc nadać takim włosom miękkości przede wszystkim należy zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki do tego przeznaczone. Otóż należy wybrać odpowiedni szampon do naszego rodzaju włosów, a do niego należy dobrać odżywkę oraz maskę do włosów.

Bez odpowiedniej pielęgnacji nasze włosy nadal będą tak sztywne i nie podatne na ich układanie. ponadto bardzo dobry wpływ na taki rodzaj włosów mają szampony oraz maski do włosów głęboko nawilżające ponieważ w znaczącym stopniu wpływają na ich zmiękczenie. Ponadto równie dobrze borykając się z takim rodzajem włosów jest systematyczne stosowanie kosmetyków do włosów z serii dyscyplinująco- wygładzającej. Składniki zawarte w tych kosmetykach dodatkowo zmiękczają włosy oraz poprawiają ich naturalną strukturę. Włosy po zastosowaniu odpowiednich środków pielęgnacyjnych są dużo łatwiejsze do układania. Tak odpowiednio przygotowane włosy można zacząć modelować i nadawać im ostateczną formę.  Chcąc utrwalić efekt modelowania należy użyć do tego kosmetyków do wykańczania fryzury również z serii dyscyplinująco –wygładzającej. Są to wszelkiego rodzaju kremy, olejki lub fluidy do włosów. Są one przeważnie dość tłuste w swojej konsystencji co pomoże w zmiękczeniu włosów. Jednak należy pamiętać aby nie przesadzić z ilością aplikowaną na włosy gdyż zbyt duża dawka kosmetyku może doprowadzić do przetłuszczania się włosów.

 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Regeneracja włosów Łysienie plackowate Farbowanie włosów Higiena Włosy