Jesteś tutaj:

Zagęszczanie a stan włosów

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Czy przedłużanie lub zagęszczanie może uszkodzić moje włosy?

Agnieszka:

Aby osiągnąć efekt dużej objętości włosów uciekamy się do używania rozmaitych produktów: pianek, żeli i lakierów. Pierwszym krokiem do uzyskania 'pełnej fryzury' jest używanie dobrego szamponu zwiększającego objętość. Pianki i lakiery 'unoszą' i pogrubiają włosy. Zawierają również substancje pielęgnujące i nadają włosom blask. Jednak zbyt duża ilość substancji chemicznych, długo przebywających na głowie, uszkadza strukturę włosa. Powinny być one spłukiwane przynajmniej raz dziennie. Ponadto po długotrwałym używaniu takich produktów włosy tracą swój naturalny blask i naturalnie, niewspomagane niczym, przestają wyglądać ładnie. Stają się oklapnięte i wypłowiałe. Dlatego kosmetyków do stylizacji włosów nie należy nadużywać. 

Polecam zapoznanie się z metamorfozą Ewy Szykulskiej i Hanny Bieniuszewicz, które skorzystały z innowacyjnej metody zagęszczania i przedłużania włosów Implant Micro Derme 2 Gen.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Utrata włosów Przedłużanie włosów Cieniowanie włosów Fryzury Grzywka Biotyna