Jesteś tutaj:

Włosy w fazie telogenowej

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Lekarz stwierdził, że cierpię z powodu łysienia telogenowego, po czym pozostawił mnie samej sobie z diagnozą i problemem. Co mam zrobić? Czy w ogóle można coś zrobić, czy jestem skazana na życie z głową „ozdobioną” łysymi miejscami? Jestem młoda i bardzo sfrustrowana. Proszę, pomóżcie.

Agnieszka:

Budzisz się rano i stajesz przed lustrem by ułożyć sobie fryzurę i znów nie wiesz w jaki sposób masz ukryć swoje zakola... Te łyse placki są Twoją zmorą, próbujesz więc je jakoś zamaskować, zmieniasz fryzurę – jednak wyglądasz jeszcze gorzej. Gdy nadchodzi zima to chętnie chodzisz w czapce a latem w upały nie zdejmujesz czapki z daszkiem... Jesteś pewny, że o łysieniu wiesz już wszystko, ależ cóż z tego jak i tak nadal nie wiesz co zrobić aby odrosły Ci włosy... Chyba już stosowałeś wszystkie preparaty dostępne na rynku, jednak na próżno... Dalej wypadają Ci włosy... Czy wiesz także, że Alopecia Areata czyli łysienie plackowate najczęściej występuje u młodych ludzi dorosłych po 20 roku życia i nastolatków. Aczkolwiek schorzenie to może także rozwinąć się u dzieci i ludzi starszych. Kobiety częściej dotknięte są łysieniem plackowatym niż mężczyźni.

Uwaga !!! Miejsca wypadania włosów są skupione, tworząc łyse „placki”, a takich placków może być na głowie kilka.

Czy wiesz, że łysienie telogenowe występuje najczęściej po 30 i 40 roku życia. Może jednak pojawić się u każdego i w każdym wieku. Statystyki alarmują, iż ponad 50% mężczyzn, przekraczających 50 lat, jest dotkniętych łysieniem telogenowym. U mężczyzn łysienie obejmuje kąty skroniowo-czołowe i szczyt głowy, zaś u kobiet zajmuje większą powierzchnię owłosionej skóry głowy.

Niestety jak dotąd do końca nie poznano od jakich czynników genetycznych i hormonalnych zależy nasilenie i szybkość wypadania włosów. Dlatego też tak ważne jest stosowanie skutecznych preparatów na odrost włosów.

Konkludując należy stwierdzić, że tak na prawdę to nie wiadomo czemu ludzie łysieją. Jest wiele różnorodnych teorii na ten temat. Zapewne nieraz lekarz mówił Ci, iż może Twoje łysienie wywołane jest stresem, może masz uwarunkowania genetyczne, może zmiany pór roku, może wpływają na to przemiany hormonalne i może ten lek Ci pomoże a może tamten. Musisz wiedzieć, że terapia przeciwdziałająca łysieniu powinna być zastosowana jak najwcześniej. Albowiem istotnym czynnikiem powodzenia leczenia jest wczesna reakcja na ich wypadanie. Im wcześniej rozpoczniesz leczenie łysienia, tym lepsze efekty otrzymasz. Skuteczne i bezpieczne leczenie łysienia powinno odbywać się pod kontrolą lekarza za pomocą preparatu Hair Loss Cream (HLC). Dzieki odpowiedniemu leczeniu można całkowicie powstrzymać proces łysienia, jak również stymulować odrost włosów.
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Utrata włosów Cienkie włosy Strzyżenie włosów Loki Aromataza