Jesteś tutaj:

Przerzedzone włosy

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Witam. Mam takie pytanie, otóż jakiś czas temu (ok. jednego roku) zauważyłem, że moje włosy na bardzo się przerzedziły i pojawiły się zakola. Kiedy włosy są suche, wszystko wygląda niby ok (może poza tym że na czubku głowy włosy robią wrażenie jakby "puchu"), ale kiedy są wilgotne widać naprawdę wiele prześwitów. Zastanawiam się jaka kuracja byłaby najodpowiedniejsza, żeby zahamować łysienie i ewentualnie żeby włosy odrosły, mam 23 lata. Pozdrawiam serdecznie i liczę na odpowiedz. :)

Agnieszka:

Witaj !

Jak widać problem z wypadającymi włosami i lekkimi prześwitami nie tylko maja starsi panowie, ale również problem ten obecnie dotyka coraz to częściej młode osoby zarówno mężczyzn jak i kobiety.
Obecnie na rynku dostępnych jest wiele możliwości aby uzyskać gęstsze włosy. jednak efekt jaki będziemy mogli uzyskać uwarunkowany jest przyczyną utraty gęstości naszych włosów. W przypadku jeżeli jest to sezonowa utrata włosów, zastosować suplementy diety, które dostępne w aptekach. Ponadto, dodatkowo możemy zaopatrzyć się w profesjonalne produkty, które dostępne są tylko w salonach fryzjerskich, z pewnością będą one nam bardzo pomocne w walce z naszym problemem.

Nasze włosy wypadają i jest to zupełnie normalne zjawisko. Każdego dnia tracimy od 60 do 100 włosów temu procesowi towarzyszy pojawianie się nowych włosów. Jeśli od dłuższego czasu masz wrażenie, że masz włosów jest coraz mniej oraz, że Twoja fryzura przerzedziła się należy podjąć odpowiednie działania. Przede wszystkim należy rozpoznać problem, aby móc skutecznie mu przeciwdziałać. Głównymi przyczynami przerzedzania i wypadania włosów mogą być również uzależnione od płci. Kobiety często zauważają zmniejszenie gęstości włosów pojawiających się na skutek stresu, połogu, problemów hormonalnych, przemęczenia. Te sygnały zawsze trzeba wziąć pod uwagę, w momencie kiedy tylko się one pojawią.
Gorąco polecam sprawdzony przeze mnie Aminexil. Kosmetyk ten możesz zakupić w dobrych salonach fryzjerskich. Aminexil jest to seria kosmetyków specjalnie przeznaczona do pielęgnacji włosów, które maja tendencję do wypadania oraz do włosów, które mają problemy ze swoją objętością. W skład kuracji wchodzi szampon do włosów, ampułki oraz aktywator. Szampon do włosów Aminexil pozwala na działanie czynnika o właściwościach antybakteryjnych, składnika  działającego kojąco czynnika regulującego procesy równowagi skóry głowy. Ponadto przygotowuje skórę głowy do przyjęcia składników zapobiegających wypadaniu włosów i przywraca równowagę skóry głowy, która jest niezbędna do prawidłowego wzrostu włosów. Ampułki Aminexil dostarczają włosom niezbędnych składników odżywczych i energetycznych. Natomiast aktywator 7 Aminexil jest odżywką zapobiegającą wypadaniu włosów przeznaczoną do codziennego stosowania profilaktycznego. Ma ona podwójne działanie wewnętrzne i zewnętrzne. Działanie wewnętrzne- dzięki kompleksowi zawierającemu witaminę B3stymuluje odżywianie korzenia włosowego i pobudza aktywność komórek cebulki włosa. Działanie zewnętrzne- przywraca równowagę skóry głowy. Zawiera składniki aktywne o właściwościach odżywiających i regenerujących. Efekty podczas stosowania tej serii widoczne są już po trzech lub czterech tygodniach od rozpoczęcia ich używania. Pamiętać musimy, że kuracje takie nie powinny trwać krócej niż 3 miesiące.

Mam nadzieję ,że zdecydujesz się na kurację Aminexil, bo naprawdę ona działa. Życzę Ci, abyś jak najszybciej mogła cieszyć się powracającym zdrowiem Twoich włosów. Pozdrawiam.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Łysienie plackowate Regeneracja włosów Łysienie mężczyzn Kok ślubny Cebulka włosa Biopsja