Jesteś tutaj:

Ogromne zakola - co robić?

  - Zobacz mój profil

Małgorzata Bajerska

Ekspert marki Seboradin

Jestem zaledwie 17 letnim chłopakiem, a mam wręcz potężne zakola. Miałem burzliwy okres dojrzewania i bardzo dokuczliwy trądzik, miałem również wiele wyprysków ropnych w głowie, stosowałem bardzo drogie maści. Dzisiaj nie mam już dużego trądziku są to raczej drobne pozostałości ale nadal bardzo mocno przetłuszczają mi się włosy. Muszę je myć codziennie, a i tak pod koniec dnia mam mocno przetłuszczone. Jeśli chodzi o moje włosy to do niedawna miałem je za uszy dzisiaj mam długości mniej więcej 8-9 cm. Myślałem o tym żeby obciąć je na krótko, ponieważ wiem że mogłoby je to wzmocnić, ale wstydzę się moich zakoli a obecna długość włosów pozwala mi je częściowo zakryć. Lekarz pierwszego kontaktu zlecił mi badania TSH oraz FT3 i FT4. Wynik TSH to 3,027, FT3-6,15 zaś FT4-17,75. Czy da się jakoś zatrzymać łysienie i sprawić by włosy powróciły na swoje miejsce? Przeraża mnie perspektywa utraty wszystkich włosów. Bardzo proszę panią o pomoc, z góry dziękuję i pozdrawiam.

PS: Jeśli zaistnieje taka potrzeba przy następnej wiadomości załączę zdjęcia.

Małgorzata:

Prawdopodobną przyczyną łysienia w Pana przypadku jest łysienie androgenowe. Niezbędna będzie wizyta u dermatologa, który obejrzy zmiany i przeprowadzi dokładny wywiad. Poza przeszczepem włosów, sprawdzić może się tu również terapia z zastosowaniem finasterydu - związku tłumiącego enzym odpowiedzialny za przemianę testosteronu w jego aktywną formę, a co za tym idzie, zatrzymującego proces łysienia. Warto zastosować także monoksidyl - środek oddziałujący na naczynia krwionośne, poprawiający krążenie krwi i powodujący zwiększenie ilości składników odżywczych trafiających do mieszków włosowych. Proponowane przez Pana ścięcie na krótko również będzie dobrym rozwiązaniem. Jeżeli boi się Pan jednorazowej utraty wszystkich włosów, skracać może je Pan stopniowo, co kilka tygodni.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Regeneracja włosów Łysienie plackowate Trwała ondulacja Mieszki włosowe Liszaj mieszkowaty