Jesteś tutaj:

Łysienie u mężczyzn - jak z nim walczyć?

  - Zobacz mój profil

Małgorzata Bajerska

Ekspert marki Seboradin

Mam problemy z łysieniem. Przerzedziły mi się włosy, oraz pojawiają sie już widoczne zakola. Można z tym jakoś walczyć? Jakie podjąć kroki?
Biorę suplement diety Bio Garden z pokrzywy i skrzypu polnego, ale nic nie pomaga. Jakie pani poleca szampony? Bo słyszałem, że w przypadkach łysienia unikać szamponów, które w składzie zawierają sól.

Małgorzata:

Łysienie androgenowe jest najczęstszą postacią łysienia u mężczyzn. Niestety jest ono uwarunkowane genetycznie i występuje u ponad 80% mężczyzn. Polega ono na cofaniu się linii włosów na skroniach i czole. Powstają tzw. zakola w okolicy kątów czołowych i/lub pojawia się przerzedzenie na szczycie głowy, które stopniowo prowadzi do powstania okrągłej łysiny zwiększającej swoje rozmiary. Obie te zmiany mogą występować równocześnie.

Bardzo często pierwszymi oznakami problemu jest właśnie pojawienie się zakoli w wyniku starzenia się mieszków włosowych. W pierwszym etapie należy spowolnić ten proces działając na enzym 5 – alfa – reduktazę odpowiedzialny za tworzenie dihydrotestosteronu (którego prekursorem jest męski hormon testosteron). Istotnie ważne jest stosowanie preparatów zewnętrznych (szamponów, ampułek), które hamują proces starzenia się mieszków włosowych (poprzez zawarte w nich substancje aktywne np. PROCAPIL®), działają ochronnie i naprawczo oraz poprawiają mikrokrążenie skóry głowy.

Specjalistyczne preparaty (przepisane przez lekarza) stosowane doustnie mogą spowolnić proces łysienia, jednak bardzo ważna jest również aplikacja substancji z zewnątrz – np. w postaci szamponów, ampułek czy lotionów do włosów. Wśród preparatów marki Seboradin znajduje się szampon Seboradin Men, którego działanie jest wynikiem połączenia naturalnych ekstraktów roślinnych oraz nowoczesnych substancji aktywnych, wspomagających walkę z nadmierną utratą włosów z jednej strony, z drugiej zaś stymulujących wzrost nowych włosów.

Należy pamiętać, że stosując preparaty zewnętrzne najważniejsze jest wykorzystanie tych wyrobów, które wciera się w skórę głowy i które w przeciwieństwie do szamponu pozostają na skórze głowy do całkowitego wniknięcia zawartych w nich składników aktywnych. Wśród produktów marki Seboradin jako uzupełnienie stosowania szamponu Seboradin Men zaleca się stosowanie przez okres min,. 3 miesięcy kuracji Seboradin Ampułki Forte, której skład wspomaga walkę z przewlekłym łysieniem androgenowym.

Za skuteczność ich działania przeciwko łysieniu androgenowemu odpowiedzialne jest wykorzystanie wyciągu z drzewa oliwnego oraz ekstrakt z chmielu, które hamują aktywność enzymu 5 – alfa – reduktazy, dodatkowo zawierają substancje aktywne wzmacniające włosy oraz ekstrakt z papryki stymulujący ukrwienie cebulek włosowych i witaminy.

Stosowany w szamponach chlorek sodu to bardzo popularny, naturalny regulator lepkości. W niewielkiej ilości nie wpływa on na stan włosów ani skóry głowy. Ponadto jest również wykorzystywany jako składnik zagęszczający w preparatach do pielęgnacji dziecięcych włosów, stąd nie należy się go obawiać.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Regeneracja włosów Gęste włosy Przetłuszczanie włosów Gnidy Powieki