Jesteś tutaj:

Mam przerzedzenia, co zrobić?

  - Zobacz mój profil

Małgorzata Bajerska

Ekspert marki Seboradin

W wieku 13 lat nadmiernie wypadły mi włosy, z w miarę gęstych została cienka kitka. Teraz mam 23 lata, coś mnie natchnęło i wybrałam się do dermatologa. Pani zrobiła ze mną krótką rozmowę, dość lakoniczna, i przepisał mi aplicort e. Trochę mnie to zdziwiło gdyż teraz włosy mi nie wypadają, zażywam pigułki antykoncepcyjne i poza przerzedzeniami które zostały mi po intensywnym wypadają sprzed 10 lat, nic mi nie jest.
Zaczęłam się teraz tylko bać że jeśli nic z tym nie zrobię to będę łysa. Czy powinnam zakupić ten lek i wcierać go w skórę głowy?

Małgorzata:

Wygląda na to, że problem, który Pani dotyczy to łysienie androgenowe. Najczęściej występuje ono u mężczyzn, lecz kilka procent chorych stanowią kobiety. Pierwsze objawy łysienia androgenowego mogą ujawnić się już w wieku nastoletnim. Wyraźnym symptomem chorobowym jest rozpoczęcie procesu cofnięcia linii włosów obejmującego obszar na skroniach i czole chorego. W dalszej kolejności proces zaczyna obejmować całą powierzchnię skóry głowy. Jak do tej pory nie została opracowana jedna terapia umożliwiająca osiągnięcie pełnych sukcesów w przebiegu leczenia. Stwierdzone zostało jednak, że lepsze wyniki leczenia zostały osiągnięte przez pacjentów u których problem został wcześnie zdiagnozowany. Leczenie łysienia androgenowego opiera się na terapii hormonalnej wspomaganej preparatami, suplementami, dietą oraz innymi bardziej lub mniej skutecznymi metodami (laser, przeszczep, terapia przy użyciu pola magnetycznego).

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Gęste włosy Zagęszczanie włosów Stylizacja włosów Dercos Aminexil Fryzury Mieszki włosowe