Jesteś tutaj:

Kuracja przeciw alopecji

  - Zobacz mój profil

Małgorzata Bajerska

Ekspert marki Seboradin

Mam kilka pytań związanych ze stanem moich włosów.

Od kilku lat stosuję kurację przeciw alopecji. Są to:
1. Propecia - raz dziennie
2. Minoxidil - 5% - 2 razy dziennie
3. Szampon stosowany 2 razy tygodniowo z ketoconazolem (2%)

Czy jest to wystarczająca liczba leków, czy istnieje jeszcze jakiś skuteczny, który mógłbym dodać?

Jaki szampon jest najlepszy do stosowania codziennie? Chodzi mi o jakiś naturalny. Chciałbym poprawić kondycję moich włosów, gdyż są lekko 'sianowate'. Słyszałem, że stosowanie oleju kokosowego poprawia kondycję. Czy to prawda? Słyszałem też, że stosowanie roztworu wody i octu jabłkowego do płukania włosów pomaga. Czy to prawda?

Małgorzata:

Istnieją różne typy utraty włosów. Łysienie androgenowe – czyli typu męskiego jest najczęstszą postacią i stanowi 95% wszystkich wypadków. Jest ono uwarunkowane genetycznie, co oznacza, że nasze włosy mogą zachowywać się podobnie jak włosy naszych rodziców czy dziadków. Ten rodzaj łysienia występuje u ponad 80% mężczyzn.

Różnego typu leki i preparaty dostępne w aptekach często pomagają w walce z nadmiernym wypadaniem włosów, jednak tylko lekarz specjalista – np. dermatolog może na podstawie badań określić źródło problemu i dostosować kurację do konkretnego schorzenia.

Medycyna naturalna po raz kolejny przeżywa swój złoty wiek. Mając na uwadze zbawienne skutki stosowania niektórych wyciągów ziołowych w codziennej pielęgnacji nie należy zapominać o dobrodziejstwach natury w domowej apteczce czy kuchni. I tak, ocet jabłkowy sprawia, że włosy stają się bardziej lśniące, gładkie, miękkie, zamyka łuski włosów, ułatwia rozczesywanie. Dodatkowo zapobiega nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów i ogranicza ich wypadanie wspomagając utrzymanie właściwego pH.

Ocet jabłkowy zawiera wiele substancji mineralnych, makroelementów oraz witamin m.in. A, C, E i witaminy z grupy B. Z drugiej strony olej kokosowy ma właściwości silnie nawilżające i natłuszczające popularnie stosuje się go przed umyciem włosów. Należy jednak pamiętać, że w celu wzmocnienia włosów, zwiększenia ich odporności na wypadanie należy stosować preparaty pielęgnacyjne opracowane przez specjalistów, dostępne w kanale farmaceutycznym, które to kompleksowo oddziałują na włosy i skórę głowy, dzięki zawartości kilku lub nawet kilkunastu składników działających na określony problem. Dzięki czemu skuteczność działania na włosy jest zwielokrotniona.

Codzienna pielęgnacja włosów skłonnych do wypadania nie powinna opierać się wyłącznie na lekach i naturalnych kuracjach. Bardzo ważny jest dobór odpowiednio dobranych preparatów: szamponu, maski do włosów oraz preparatów wzmacniających, które aplikuje się na skórę głowy. Przy doborze szamponu warto zwrócić uwagę na jego skład, istotne jest, aby zawierał czynnik hamujący enzym 5α- reduktazę, która jest odpowiedzialna za przemianę testosteronu w dihydrotestosteron. DHT (dihydrotestosteron) oddziałuje na mieszki włosowe, najpierw powodując miniaturyzację powstających w nich włosów oraz wydłużenie fazy, w której włosy nie rosną (telogenowej).

Dodatkowo szampon powinien działać ochronnie i naprawczo, a jego składniki poprawiać mikrokrążenie w skórze głowy, przez co zwiększać zakotwiczenie włosów w cebulce oraz stymulować ich wzrost. Bardzo dobrym szamponem do codziennej pielęgnacji włosów jest szampon Seboradin men, który wzmacnia włosy. Wykorzystany aktywny kompleks zarówno poprawia mikrokrążenie, odżywia ale i hamuje powstawanie DHT.

W przypadku słabej kondycji samych włosów, gdy są m.in. "sianowate" trzeba zastosować preparat przeznaczony do pielęgnacji łodygi włosa (balsam lub maskę), ponieważ sam szampon nie wystarczy. Szampon przeznaczony jest do pielęgnacji skóry głowy. W celu polepszenia kondycji włosów, ich odżywienia, nadania im blasku warto zastosować balsam Seboradin z Naftą Kosmetyczną. Jest on nowoczesnym odpowiednim tradycyjnej maseczki do włosów. W swoim składzie zawiera m.in. naftę kosmetyczną, olejek cytrynowy, olej jojoba, witaminy, olejek sosnowy. Stosowany po każdym myciu sprawia, że włosy odzyskują swoją witalność, są odżywione, nawilżone, odzyskują swój blask.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Cienkie włosy Gęste włosy Mieszek włosowy Mężczyźni Higiena Hormony