Jesteś tutaj:

Czy można wyleczyć łysinę

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Trepka

Trycholog

Mam 23 lata, od kiedy pamiętam mam łysinę (niemalże identyczną jak na załączonym przeze mnie obrazku). Po przejrzeniu wielu stron internetowych doszedłem do wniosku, iż jest to triangular alupecia. Nigdzie jednak nie znalazłem informacji czy można ją leczyć, czy konieczna jest transplantacja? Nigdy tak strasznie mi nie przeszkadzała, jednak zacząłem przez nią odczuwać dyskomfort spowodowany ciągłym kontrolowaniem włosów, by nie było widać łysiny. Liczę na Pani pomoc, za którą z góry bardzo dziękuję.

Agnieszka:

Łyse miejsca na głowie mogą być spowodowane urazem lub jest to łysienie plackowate. Jeśli miejsce to jest od wielu lat niezmienne, to prawdopodobieństwo odzyskania włosów jest niewielkie. Oczywiście są preparaty pobudzające cebulkę, nie mogę jednak bez uprzedniego obejrzenia skóry zagwarantować rezultatu.

Proponuje skorzystanie z badania trychologicznego, podczas którego specjalista sprawdzi stan skóry, a następnie dobierze odpowiednią kurację leczniczą. Aby efekt był widoczny, niezbędne będzie stosowanie preparatów przez okres co najmniej 6 miesięcy. 

Najkorzystniejszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie skorzystanie z niechirurgicznego uzupełnienia włosów metodą Implant Micro Derme 2 gen. Zabieg jest dostępny w Klinice Handsome Men po ówczesnej konsultacji. Więcej informacji na stronie kliniki.  

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Zagęszczanie włosów Utrata włosów Pielęgnacja włosów Hormony Trwała kwaśna Cięcie stożkowe