Jesteś tutaj:

Odżywka bez spłukiwania a pianka stylizująca

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Czy po nałożeniu odżywki bez spłukiwania można stosować piankę do układania włosów? Czy może to za bardzo obciążyć włosy?

Agnieszka:

Odżywka do włosów odgrywa zasadniczą rolę w zapewnieniu włosom odpowiedniego blasku i połysku. Dzięki stosowaniu odpowiedniej odżywki włosy z wielką łatwością układają się i są gładsze = a to zapewnia im prawidłową ochronę przed uwrażliwieniem. Obecnie na rynku mamy do wyboru wiele rodzajów odzywek do każdego  rodzaju włosów. Do spłukiwania, bez spłukiwania, w aerozolach lub w piankach. Odżywki bez spłukiwania nie nadają się do każdego rodzaju włosa. Ponieważ zbyt mocno obciążają strukturę włosa, a wówczas wygląda on na nieświeży, pozostając pozbawiony naturalnej puszystości. Osoby o delikatnych i cienkich włosach z tendencją do przetłuszczania się powinny zrezygnować z odżywek bez spłukiwania.

Na pozostałe rodzaje włosów odżywkę taką można stosować lecz też nie za często. Aby nadać włosom piękny blask i połysk rzeczą niezbędną jest kompleksowe odżywianie włosów, przynajmniej raz w tygodniu. Składniki odżywek o intensywnym działaniu przedostają się do wnętrza włosów, zapewniając tym samym dodatkową porcję wilgoci. Należy nałożyć odpowiednią ilość odżywki na włosy i dokładnie w nie wetrzeć na całej ich długości. Należy unikać kontaktu odżywki z korzeniem włosów, tak aby ich nie przetłuścić. Dzięki temu włosy nabiorą lepszego wyglądu, staną się milsze w dotyku lecz także będą same skutecznie bronić się przed zjawiskiem rozdwojonych końcówek.

W przypadku gdy często układamy bądź modelujemy włosy, wówczas nie należy stosować zbyt wielu środków pielęgnacyjnych w trakcie ich układania oraz zaraz po ich ułożeniu. Zbyt duża ilość takich preparatów sprawia, że włosy łatwiej ulegają zabrudzeniu, stają się gumowe w dotyku. Z czasem środki do stylizacji włosów mogą pozostawiać po sobie osad. Jeżeli zajdzie taka potrzeba należy zastosować szampon oczyszczający pozwalający skutecznie usunąć zbędną warstwę produktu.
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Przedłużanie włosów Cienkie włosy Przetłuszczanie włosów Czarne włosy Łysienie u dorosłych Hormony