Jesteś tutaj:

Salon fryzjerski a badanie włosów

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Czy w salonach fryzjerskich można wykonać badania, które pozwolą określić stan włosów oraz dobranie do nich odpowiedniej linii kosmetyków?

Agnieszka:

Tak, w niektórych salonach fryzjerskich można już wykonać badanie włosa. Potrzebny do przeprowadzenia tego badania jest specjalny aparat diagnostyczny Microcamera. Aparat tan umożliwia obserwacje włosów i skóry włosów w 300 krotnym powiększeniu. Dzięki temu badaniu otrzymujemy dokładne informacje o stanie naszych włosów bądź stanie skóry naszej głowy. Analizy dokonuje się w pięciu miejscach :

•    Czoło

•    Korona głowy

•    Tył głowy

•    Skroń lewa

•    Skroń prawa

Przede wszystkim należy przeprowadzić obserwację porów gruczołowych. Zdrowe pory są otwarte i wystarczająco wilgotne. Obserwacji można również dokonać na tych miejscach głowy, które nie są porośnięte włosami i ocenić stan skóry. Podczas tego badania możemy także ocenić gęstość włosów, jeżeli blisko siebie wyrasta od trzech do pięciu włosów wówczas gęstość jest wystarczająca. W przypadku gdy liczba jest mniejsza niż trzy to oznacza, że włosy są przesadzone. Po zestawieniu wszystkich tych elementów można postawić diagnozę o stanie skóry głowy i przejść do analizy i obserwacji włosów.

Obserwację przeprowadza się na całej długości włosa. W przypadku włosów krótkich ogląda się ich nasadę i końcówki. Podczas tego badania ocenia się jego powierzchnię. Sprawdzamy czy jego powierzchnia nie jest matowa, uszkodzona czy porowata. Możemy ocenić czy końcówki włosów są naruszone i czy mają tendencję do rozdwajania się. Porównuje się jakość włosów u ich nasady z jakością ich końcówek. Podczas tej obserwacji również możemy określić czy włosy są grube czy cienkie.

Po dokładnej analizie przeprowadzonej przez przeszkolonego fryzjera i postawionej przez niego diagnozie zostaniemy poinformowani co powinniśmy robić aby polepszyć kondycję naszych włosów. Jak również o tym jakich

Poznaj sekret polskich Gwiazd na piękne włosy!Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Utrata włosów Gęste włosy Pasemka Włosy Biotyna