Jesteś tutaj:

Włosy suche i uszkodzone - Tequila

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Moje pytanie jest następujące: Słyszałem, że zastosowanie mieszaniny składającej się z tequila, miodu i szamponu ma korzystne działanie na suche i zniszczone włosy. Czy to prawda?

Agnieszka:

Osobiście, nie polecałbym stosowania żadnych mikstur na bazie tequila, a to ze względu na wysoką zawartość alkoholu w tym napoju. Wszystkie silniejsze trunki zawierają ponad 20% alkoholu, więc ich zastosowanie doprowadziłoby jedynie do dalszego pozbawiania włosów wilgoci i naturalnych substancji natłuszczających i ochronnych. Najprawdopodobniej pomysły tego typu biorą się od zastosowania piwa do sporządzania pewnego rodzaju szamponu i odżywki do włosów. Problem z piwem jest jednak taki, że ma ono dodawać połysku i objętości włosom, nie ma natomiast żadnych wzmianek o jego korzystnym działaniu na włosy suche, a tym bardziej uszkodzone.

Miód ma faktycznie właściwości nawilżające oraz zawiera proteiny, pozwalające na wygładzanie kutikule włosów. Jeśli poszukujesz naturalnej terapii dla suchych i zniszczonych włosów, proponowałbym sporządzenie specjalnej mieszanki. W tym celu należy wziąć pół filiżanki miodu, pół filiżanki jogurtu naturalnego oraz jeden dokładnie rozgnieciony banan. Nałóż mieszankę na włosy, świeżo umyte łagodnym szamponem dla dzieci (albo innym, równie delikatnym szamponem) i osuszone ręcznikiem. Pozostaw miksturę na włosach na około 20 minut, następnie spłucz włosy chłodną wodą, a na koniec zastosuj jeszcze kremowa odżywkę do włosów.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Łysienie plackowate Przedłużanie włosów Nawilżanie włosów Biopsja Mieszki włosowe