Jesteś tutaj:

Farby z palety czerwieni

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Witam. Jestem ciemną szatynką. Chciałabym zmienić coś w swojej fryzurze. Myślałam albo o radykalnej zmianie całego koloru na głęboką czerwień, albo o kilku bardzo wyraźnych pasemkach w kolorze czerwonym. Czy powinnam pamiętać o czymś szczególnym, decydując się na koloryzację ? Jakie preparaty powinnam wybrać? I pytanie najważniejsze ? jak pielęgnować czerwone włosy po farbowaniu? Od koleżanek słyszałam, że włosy farbowane na kolory rude i czerwone sprawiają w pielęgnacji bardzo wiele problemów?Będę wdzięczna za szybką odpowiedź.

Agnieszka:

Wybierając kolor z palety czerwieni, powinnaś pamiętać o tym, że kolory te nie są zbyt trwałe. Wymagają tego, aby pasma przed farbowaniem były w idealnym stanie. Tylko wtedy kolor wyjdzie jednolity i nie wypłucze się miejscami po 2-3 tygodniach. Jeśli więc masz zniszczone włosy, lepiej zrezygnuj z farbowania. Możesz jednak zrobić sobie kilka ognistych pasemek.

•    L'oreal Paris, Feria 3D, Żel koloryzujący Mango Jasna Miedź, 27 zł.
•    Londacolor, Farba trwale koloryzująca, Rubin, 12 zł.
•    Joanna Festival Elegance, Upiększający Krem Koloryzujący Intensywna Czerwień Purpury 30, 7,50 zł.
•    Natural Color, Farba do włosów Delia, ognisty tycjan, 7 zł.
Do pielęgnacji włosów rudych i w odcieniu czerwieni najlepiej jest używać kosmetyki z wyciągami z hibiskusa, maku polnego i kory dzikiej wiśni. Równie dobrze na ich wygląd wpływają szampony, kremy i odżywki z cynamonem i ekstraktem z czereśni. Rudości są mało odporne na działanie promieni słonecznych, dlatego potrzebują preparatów z filtrami. Warto też je często nawilżać i spryskiwać nabłyszczaczami.
1.    Pantene Pro-V Ekspresja Koloru Czerwienie, 10 zł.
2.    Ziaja, Szampon włosy rude brązowe, Cynamonowy kolor zaprogramowany, 6 zł.
3.    Sunsilk, Promienny rudy, Krem odżywiający kolor bez spłukiwania, 8 zł.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Zagęszczanie włosów Gęste włosy Zdrowe włosy Farbowanie włosów Włosy Fryzura