Jesteś tutaj:

Spray utrwalający

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Dlaczego ludzie używają sprayu utrwalającego? Opracowuję projekt związany z tym zagadnieniem.

Agnieszka:

Jeżeli poprzez spray utrwalający rozumiesz produkty do stylizacji takie jak spraye do włosów, do układania czy też mgiełki, to celem ich zastosowania jest odpowiednie utrwalenie wcześniej ułożonej fryzury. Większość sprayów jest wykorzystywana do utrwalenia już ukończonej fryzury. Mgiełka spaja poszczególne włosy w różnych punktach i utrzymuje włosy ułożone w jakiś konkretny sposób, który wcześniej został stworzony.

W niektórych wypadkach ta sama zasada jest wykorzystywana do tworzenia poszczególnych fryzur. Włosy mogą zostać zroszone, dajmy na to, sprayem do układania loków. A następnie ułożone palcami w postaci loków pożądanym wyglądzie i rozmiarach. Możesz wykorzystać suszarkę do włosów, na niskich obrotach do szybszego wysuszenia a tym samych utrwalenia ułożonej fryzury.

Inną korzyścią zastosowania sprayu do włosów jest to, że pozwala on zabezpieczyć włosy przed nadmiarem wilgoci z otoczenia, co pozwala na przeciwdziałanie elektryzowaniu się włosów w przypadku wielu różnych typów włosów. Dodatkowo, włosy bardzo kręcone często zyskują po zastosowaniu sprayu, ponieważ loki stają się bardziej regularne I lepiej zdefiniowane.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Cienkie włosy Łysienie plackowate Strzyżenie włosów Peruki Dercos Aminexil Hormony