Jesteś tutaj:

Czy suplementy diety mogą poprawić kondycję włosów?

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Czy przyjmowanie suplementów diety może poprawić kondycję włosów?

Agnieszka:

Witaminy wpływają na stan naszych włosów. Ich niedobór sprawia, że włosy zaczynają matowieć, tracić sprężystość, a w efekcie łamią się i wypadają. Aby temu przeciwdziałać powinniśmy dostarczać:

• Aminokwasy
- ponieważ są niezbędne do prawidłowego wzrostu włosów,
• Węglowodany - ponieważ włosy potrzebują prawidłowej ilości energii by mogły rosnąć,
• Witaminy - włosy są bardzo wrażliwe na ich niedobór, a w szczególności na niedobór witaminy A. Włosy osoby, która cierpi na brak witaminy A są bardzo suche, słabe i łamliwe.
• Mikroelementy - ich niedobór ma duży wpływ na wzrost włosów. Do najważniejszych mikroelementów zaliczamy: miedź, cynk i żelazo. Niedobór cynku może spowodować wypadanie włosów, niedobór miedzi prowadzi do odbarwień i zmian strukturalnych we włosach, niedobór żelaza może spowodować łysienie.

Warto zatem korzystać z dostępnych w aptekach środków poprawiających kondycję włosów oraz różnorakich suplementów diety, ponieważ pomogą nam wyrównać i uzupełnić gospodarkę witaminową naszego organizmu.
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Utrata włosów Łysienie plackowate Cieniowanie włosów Grube włosy Cebulka włosa Farbowanie włosów