Jesteś tutaj:

Jak dobrać oprawki do kształtu twarzy

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Kiedy już odkryłam, że kształt mojej twarzy jest głównie owalny z kanciastą szczęką i linią podbródka. Jestem gotowa na zakup prawidłowych oprawek okularowych. Jak dobrać odpowiednie oprawy do mojego kształtu twarzy?

Agnieszka:

Do twarzy mieszanej z jaką mamy do czynienia w tym przypadku, należałoby wybrać oprawki, które zarówno spłaszczają owalną twarz, jak i obniżają kanciastą szczękę i linię podbródka. Poniżej zamieszczamy kilka typów oprawek dla każdego kształtu twarzy.

Trzeba jednak pamiętać, że większość kształtów twarzy nie jest „idealna” i składa się z kombinacji kilku klasycznych kształtów. Oznacza to, że można mieć owalną twarz, która jest także prostokątna lub okrągłą twarz z kanciastą szczęką. Przy wyborze opraw dla zwykłych okularów lub przeciwsłonecznych, należy rozważyć następujące opcje:

Owalny kształt twarzy
– Ten kształt twarzy może nosić dowolny rozmiar i kształt oprawek. Wybierz oprawki, które odzwierciedlają Twój aktualny image. Jeżeli chcesz wyglądać olśniewająco, wybierz owalny kształt. Zwiększ rozmiar oprawek by uzyskać styl z dawnych lat. 

Okrągły kształt twarzy
– Kluczem jest zminimalizowanie okrągłości kształtu twarzy. Unikaj zaokrąglonych lub kolistych oprawek, które mogą sprawić, że twarz będzie wyglądać na bardziej okrągłą niż jest w rzeczywistości. Zamiast tego, rozważ bardziej wyszczuplające kształty jak motylki lub kocie oczy.

Kwadratowy kształt twarzy
– Zrównoważ kwadratowy kształt twarzy owalnymi lub prostokątnymi kształtami.

Sercowy kształt twarzy
– Ten kształt twarzy wygląda najlepiej w okrągłych lub owalnych oprawach lub w eleganckich okularach z boczną ochroną, które odciągają uwagę od tradycyjnie dużego podbródka.

Prostokątny kształt twarzy
– Przełam długą twarz oprawkami, które łączą w sobie kształt pomiędzy okrągłym a owalnym. Jeżeli Twój kształt twarzy jest mieszanką jednego z powyższych, wybierz okulary, które równoważą i minimalizują. Na wybór opraw wybierz się z przyjaciółką lub ukochanym i przymierz kilka różnych stylów przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jeśli się wahasz, poproś o pomoc sprzedawcę w salonie optycznym.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Wzrost włosów Utrata włosów Elektryzowanie włosów Mieszki włosowe Mężczyźni Powieki