Jesteś tutaj:

Zbyt twarde i grube włosy

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Moje włosy są bardzo grube i twarde. Nie jest mi dobrze prawie w żadnej fryzurze. Marzę o tym, by obciąć włosy na krótko. Całe życie musiałam nosić długie, bo krótkie niestety u mnie strasznie sterczą i nie dają się ułożyć. Długie włosy są jednak niewygodne, nie czuję się w nich dobrze. Czy jest jakiś sposób na zmiękczenie włosów?

Agnieszka:

Z Twojego opisu wynika, że taką masz już strukturę włosa. Włosy grube oraz włosy sztywne są jednymi z trudniejszych rodzajów włosów do układania oraz do pielęgnacji. Zazwyczaj są one gęste i proste jak druty nie wspominając o ich sztywności. Taki rodzaj włosów wymaga od nas szczególnej pielęgnacji. Polecam systematyczne stosowanie kosmetyków do włosów z serii dyscyplinująco- wygładzającej. Składniki zawarte w tych kosmetykach dodatkowo zmiękczają włosy oraz poprawiają ich naturalną strukturę. Włosy po zastosowaniu odpowiednich środków pielęgnacyjnych są dużo łatwiejsze do układania. Jest też jednak inny sposób na to, aby Twoje włosy wyglądały dobrze również w krótszej fryzurze. Polecam efilację włosów, czyli przerzedzenie poszczególnych partii fryzury za pomocą takiego narzędzia jak nóż chiński lub nożyczki do ślizgu. Włosy na końcach nabierają kształtu na tzw. ,,pióro'' co sprawia, że fryzura trzyma się jednej całości i dobrze się układa. Ta technika strzyżenia jest idealna właśnie do grubych, sztywnych włosów.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Regeneracja włosów Łysienie plackowate Farbowanie włosów Higiena Włosy