Jesteś tutaj:

Ochrona włosów latem przed utratą wilgoci

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Regulska

Ekspert Akademii Ducastel

Czytałam ostatnio, że włosy w lecie bardzo tracą wilgotność, która znajduje się w ich wnetrzu, przez co są suche i łamliwe. Czy można jakoś wpływnąć na podniesienie wilgoci w środku włosów?

Agnieszka:

W korze włosa znajduje się spoiwo międzykomórkowe zawierające ceramidy. Jest odpowiedzialne za nawilżenie włosów, dzięki czemu są one bardziej miękkie i elastyczne.

Włos zdrowy zawiera około 10% wody, im włosy są bardziej zniszczone tym szybciej tracą wilgotność np.podczas suszenia. Dodatkowo latem, słońce działa wysuszająco na skórę głowy i same włosy. Podobny wpływ ma także chlorowana bądź słona woda i wiatr.

Zaawansowana technologia mikro kapsułkowania w produktach do pielęgnacji, pozwala na idealne wprowadzenie oligoelemenów oraz aktywnych składników roślinnych w głąb włosa.

Dobrym rozwiązaniem na lato są różnego rodzaju spraye i mgiełki do włosów, wyposażone w filtry UV, którymi spryskujemy włosy przed wyjściem na słońce. Nie obciążają one włosów, a zabezpieczają je przed utratą wilgoci. 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Utrata włosów Przedłużanie włosów Cebulki włosów Cebulka włosa Biopsja Czarne włosy