Jesteś tutaj:

Wrażliwa skóra głowy a farbowanie włosów

  - Zobacz mój profil

Małgorzata Czapska

Ekspert firmy Renée Blanche

Mam wrażliwą skórę głowy. Wiem, że muszę bardzo starannie dobierać kosmetyki, żeby nie wystąpiło zaczerwienienie i swędzenie.

Czy mając taką skórę nie powinnam w ogóle farbować włosów, bo wiadomo, że może mnie to podrażnić?

Małgorzata:

Wrażliwa skóra głowy to stosunkowo częsty problem, który przy niewłaściwej pielęgnacji może powodować sporo kłopotów. Jeżeli wiesz, że masz skłonność do zapalnych stanów skóry głowy lub jest ona po prostu wrażliwa i wymaga odpowiedniego traktowania, musisz być bardzo ostrożna przy wyborze zabiegów fryzjerskich.

Najlepiej byłoby nie podrażniać skóry zabiegiem farbowania, trwałej ondulacji czy rozjaśniania włosów. Wrażliwa skóra głowy na pewno zareaguje na te zabiegi, niestety będzie to doświadczenie mało przyjemne. Trwała czy farbowanie nie tylko działają bowiem destrukcyjnie na strukturę włosa, ale też na skórę głowy, sprawiając, że staje się ona podrażniona.

Jeśli masz wrażliwą skórę głowy, idealnie byłoby zrezygnować z tego typu zabiegów. Jednak jeżeli bardzo zależy ci na wykonaniu zabiegu koloryzacji, pamiętaj o wyborze jak najbardziej delikatnych środków, specjalnie przeznaczonych dla tego typu skóry głowy. Zawsze wykonaj test wrażliwości na dany preparat. Unikaj farb z amoniakiem, który może dodatkowo uczulać i wzmacniać podrażnienia.

Renee Blanche oferuje specjalne farby z linii H-ZONE, zmniejszające ryzyko wystąpienia alergii, które nie zawierają amoniaku i wzbogacone są masłem karite i woskiem pszczelim. Podczas samego zabiegu koloryzacji warto użyć specjalistycznych preparatów zabezpieczających skórę głowy przed podrażniającymi składnikami farby. Renee Blanche w swojej ofercie posiada specjalny Olejek do włosów farbowanych, który możemy dodać do mieszanki farby i emulsji utleniającej, by zabezpieczyć skórę głowy i zminimalizować ryzyko wystąpienia podrażnień, czy też nałożyć go przy użyciu wacika bezpośrednio na skórę, przy granicy włosów na czole i karku, by dodatkowo ochronić ją.

Dodatkowo najlepiej pielęgnować włosy i skórę za pomocą kosmetyków, szamponów i masek o łagodzącym działaniu. Dobrze, jeśli będą one bazować na składnikach naturalnych, takich jak wyciągi z roślin, kwiatów czy owoców (cała linia pielęgnacyjna H-ZONE marki Renee Blanche). Nie będą one podrażniać, a wręcz przeciwnie, łagodzić dolegliwości i objawy związane z nadwrażliwością skóry głowy.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Wzrost włosów Gęste włosy Łojotokowe zapalenie skóry Cebulka włosa Cięcie stożkowe Hormony