Jesteś tutaj:

Leczenie krost na skórze głowy

  - Zobacz mój profil

Małgorzata Bajerska

Ekspert marki Seboradin

Od jakiegoś czasu występują u mnie swojego rodzaju krostki. Oprócz tego, że pojawiają się one na czole, to jeszcze czasem między włosami na skroniach. Te miejsca bardzo swędzą, więc je drapię, czasem, aż do krwi. Czy jest jakaś skuteczna terapia na nie?

Małgorzata:

Włos to martwy naskórek, przekształcony we włókna zrogowaciałe. Pełni on funkcję ochronną - latem chroni delikatną skórę głowy przed poparzeniem, zimą przed utratą ciepła. W dzisiejszych czasach włosy pełnią jednak przede wszystkim funkcję  estetyczną, upiększającą. Niestety jednak choroby skóry, bardzo często obejmują również owłosioną skórę głowy.

Podobnie jak w przypadku skóry ciała, tak i w przypadku owłosionej skóry głowy i włosów, mogą pojawić się liczne choroby, powstałe z różnych przyczyn. Najczęściej spotykane choroby skóry głowy i włosów to: łupież, łojotok, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry głowy, grzybice oraz łysienie.

Etiopatogeneza wszystkich chorób jest bardzo złożona. Niejednokrotnie problemy z owłosioną skóra głowy wynikają z chorób wewnętrznych organizmu, dlatego też ich leczenie wymaga wizyty u lekarza dermatologa. Błędnie dobrane tzw. samoleczenie, może tylko spotęgować problem.

Przyczyną pojawiających się krostek na czole, owłosionej skóry głowy, może być zarówno silnie przesuszona skóra głowy, jak i nadmierny łojotok. A leczenie na własną rękę, może przyczynić się do rozwoju choroby i nasilenia objawów.

Dlatego też należy pamiętać, aby pozbyć się problemu, najważniejsze jest ustalenie przyczyny objawów, a łączy się to z przeprowadzeniem dokładnego wywiadu i badaniem lekarskim. W tym celu należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Przedłużanie włosów Łysienie plackowate Tekstura włosów Czarne włosy Kolor skóry Cięcie stożkowe