Jesteś tutaj:

Infekcje skóry głowy. Jak z nimi walczyć.

  - Zobacz mój profil

Małgorzata Bajerska

Ekspert marki Seboradin

Niekiedy trudno jest zdiagnozować infekcję, która występuje na skórze głowy. Wiadomo jednak, że coś się dzieje i są tego oznaki. Czy zawsze takie infekcje można zwalczyć skutecznie jedynie antybiotykami?

Małgorzata:

Szybkie tempo życia, stres, brak czasu na zadbanie o siebie, ogólne osłabienie organizmu, przemęczenie, wpływają na zmniejszenie ogólnej odporności organizmu, w wyniku czego jest on bardziej podatny na wszelkiego rodzaju infekcje w tym również skóry głowy.

Zarówno na skórze całego ciała, jak i w jego wnętrzu (np. w jelitach) znajdują się mikroorganizmy, które tworzą tarczę ochronną przed działaniem mikroorganizmów chorobotwórczych. Niestety jednak powyższe czynniki wpływają na jej osłabienie, mikroflora chorobotwórcza zaczyna się intensywnie rozmnażać, co w przypadku skóry głowy może przyczynić się m.in. do pojawienia się łupieżu, łojotoku, grzybicy skóry głowy, zapalenia mieszków włosowych.

W ceku zdiagnozowania przyczyn infekcji, stwierdzenia czy i jaki stosować antybiotyk niezbędne jest udanie się do lekarza specjalisty. W przypadku infekcji skóry głowy, warto wspomóc jej naturalną barierę ochronną zewnętrznie, poprzez zastosowanie kuracji z prebiotykiem, które wzmacniają mikroorganizmy "pożyteczne", ochronne naszego organizmu, wpływają na ich wzmożony rozwój kosztem mikroorganizmów chorobotwórczych.

Do codziennej pielęgnacji skóry głowy i włosów warto zastosować szampon Seboradin Przeciwłupieżowy, który niszczy i hamuje rozwój mikroflory chorobotwórczej, występującej na skórze głowy. Dodatkowo walkę z infekcją skóry głowy i włosów wspomogą preparaty o właściwościach bakterio i grzybobójczych.

Preparaty bogate w te składniki, to przede wszystkim wyciąg z czarnej rzodkwi, ekstrakt z ziela dziurawca, olejek z drzewa herbacianego, które to są składnikami kuracji Seboradin Niger wskazanej do stosowania przy włosach ze skłonnością do przetłuszczania, słabych, skłonnych do wypadania. Kuracja Seboradin Niger hamuje rozwój flory bakteryjnej.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Regeneracja włosów Zagęszczanie włosów Kolor włosów Cebulka włosa Gorączka okopowa Farbowanie włosów