Jesteś tutaj:

Łupież i swędzenie skóry głowy

  - Zobacz mój profil

Małgorzata Bajerska

Ekspert marki Seboradin

Praktycznie zawsze mając łupież, odczuwamy również swędzenie skóry głowy. Czy jest to związane z drożdżami, które znajdują się na powierzchni skóry głowy?

Małgorzata:

Kluczową rolę w rozwoju łupieżu, odgrywa zaburzona mikroflora owłosionej skóry głowy. Jedną z najczęstszych przyczyn pojawienia się łupieżu jest nadmierna aktywność drożdżaka Pityrposorum Ovale.

Grzyb ten odżywia się łojem, który produkowany jest przez gruczoły łojowe. Podczas tego procesu dochodzi do rozpadu tłuszczy, które silnie podrażniają skórę głowy. Im więcej grzybów na skórze głowy, tym więcej wytwarzanych przez nie odchodów. A im więcej odchodów, tym większe prawdopodobieństwo pojawienia się stanu zapalnego, który objawia się zawsze zaczerwienieniem oraz uporczywym swędzeniem, po którym dochodzi do złuszczenia naskórka.

Swędzenie skóry głowy powoduje również trudną do powstrzymania chęć drapania. Podczas drapania dochodzi do mikrouszkodzeń, w których dodatkowo rozwijająca się flora bakteryjna, przyczynia się do wzmożenia uczucia swędzenia.

Aby skutecznie pozbyć się zarówno łupieżu jak i świądu należy zastosować szampon przeciwłupieżowy, który: zahamuje rozwój i zniszczy drożadzaka Pityrosporum Ovale, będzie wykazywał działanie przeciwświądowe, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwzapalne oraz znormalizuje pracę gruczołów łojowych.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Wzrost włosów Suche włosy Struktura włosa Kolor skóry Kok ślubny Cięcie stożkowe