Jesteś tutaj:

Jak przyspieszyć wzrost włosów

  - Zobacz mój profil

Małgorzata Bajerska

Ekspert marki Seboradin

Nie mam żadnych problemów z moimi włosami. Aktualnie jestem na etapie ich zapuszczania, ale widzę, że wolno im to idzie. Czy stosując ampułki na skórę i na cebulki włosowe przyspieszę ich wzrost?

Małgorzata:

Włosy przechodzą przez 3 fazy cyklu życia. Fazę anagenową (fazę intensywnego wzrostu), fazę katagenową (fazę przejściową) oraz telogenową (spoczynku).

Faza wzrostu włosa trwa od 2 do 6 lat. Tempo wzrostu włosów oraz możliwa do zapuszczenia ich długość są cechami osobniczymi, uwarunkowanymi genetycznie. W celu pobudzenia wzrostu włosów, należy dostarczyć im niezbędnych witamin i soli mineralnych oraz poprawić mikrokrążenie skóry głowy.

Przyspieszenie wzrostu włosów możliwe jest jedynie wtedy, gdy będzie działać się na korzeń włosa, jedyną żywą jego część, organ odpowiedzialny za produkcję i wzrost włosów. Seboradin Ampułki 14 - dniowa intensywna kuracja witaminowo-ziołowa przeciw okresowemu wypadaniu włosów, wskazana jest do stosowania zarówno podczas problemu nadmiernego wypadania włosów jak i profilaktycznie w celu ich wzmocnienia, pobudzenia porostu włosów.

Zawarta w kuracji czarna rzodkiew pobudza porost włosów, jest bogatym źródłem siarki, głównego pierwiastka budującego ludzkie włosy, wpływającego na ich siłę i grubość. Witaminy z grupy B stymulują wzrost włosów, chronią przed szkodliwym oddziaływaniem środowiska.

Wyciąg z kłączy tataraku pobudza mikrokrążenie w wyniku czego zarówno składniki odżywcze z preparatu, jak i te dostarczane z pożywieniem lepiej docierają do cebulek włosowych, co także ma wpływ na wzrost włosów. Olej rycynowy oraz pobudzają porost włosów, zapobiegają rozdwajaniu się końcówek, wpływają na witalność i blask włosów.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Łysienie plackowate Utrata włosów Zdrowe włosy Ciąża Włosy