Jesteś tutaj:

Czy są kosmetyki przyspieszające porost włosów

  - Zobacz mój profil

Małgorzata Bajerska

Ekspert marki Seboradin

Prawie trzy miesiące temu skutecznie zastopowałam nadmierne wypadanie włosów. Niestety dużo włosów już straciłam i mam dosłownie placki na głowie. Jednak zauważyłam, że już pojawił się meszek w tych miejscach, a więc powinny też wyrastać włosy. Czy na przyspieszenie ich porostu mogę zastosować ampułki?

Małgorzata:

Nadmierne wypadanie to najczęściej pojawiający się kłopot dotyczący włosów. Po zastosowaniu skutecznej terapii i zwalczeniu problemu, równie istotne staje się pobudzenie porostu włosów, aby w możliwie jak największym stopniu i jak najszybszym czasie powrócić do stanu z przed wypadania.

W celu pobudzenia wzrostu włosów, należy stosować przede wszystkim preparaty zewnętrzne, które wciera się w skórę głowy, aby substancje aktywne mogły działać bezpośrednio na cebulki włosowe, korzeń - jedyną żywą część włosa. Poprawa ukrwienia cebulek włosowych, wpływa na zwiększenie odporności włosów na wypadanie oraz transportowanie do nich substancji niezbędnych dla prawidłowego wzrostu włosów.

Seboradin w ampułkach - intensywna kuracja witaminowo-ziołowa, jest bombą witaminową dla włosów. Zawiera substancje aktywne, które z jednej strony hamują nadmierne wypadanie włosów, z drugiej pobudzają ich porost. Zawarta w kuracji czarna rzodkiew zawiera siarkę, która wzmacnia włosy, stymuluje cebulki włosowe do szybszego odrostu.

Wyciąg z kłączy tataraku dostarcza składników poprawiających ukrwienie skóry głowy i powstrzymujących wypadanie włosów. Witaminy z grupy B, nazywane przez lekarzy dermatologów witaminami zdrowych i pięknych włosów poprawiają ukrwienie skóry i kondycję włosów, chronią przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi i środowiskowymi.

Olej rycynowy sprawia, że włosy poddane jego działaniu są miękkie, dobrze odżywione i lśniące, stymuluje porost włosów. Z punktu widzenia pobudzania wzrostu włosów bardzo istotne jest delikatne, kilkuminutowe wmasowywanie ampułki. Dzięki masażowi skóry głowy z jednej strony zwiększa się wnikanie substancji aktywnych zawartych w ampułce, z drugiej zaś poprawia się ukrwienie cebulek, co wpływa na wzrost zakotwiczenia włosów w cebulce.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Łysienie plackowate Zagęszczanie włosów Strzyżenie włosów Trwała kwaśna Biopsja Łysienie u dorosłych