Jesteś tutaj:

Spray dla lepszej witalności

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Moje włosy wymagają stałej pielęgnacji, ponieważ są bardzo zniszczone. Czy to prawda, że odżywka w sprayu doda im witalności?

Agnieszka:

Jeśli jest dobrej firmy, a co za tym idzie - jakości, to z pewnością może pomóc poprawić kondycje włosów. Jednak, jeśli kupimy odżywkę nierekomendowanej firmy, skutek może okazać się odwrotny.

Do rozcięczenia środków pielęgnacyjnych używa się dwóch składników: wody i alkoholu. Jeśli w danym produkcie znajdzie się spora ilość alkoholi, mogą one podrażniać łuskę i przyspieszać parowanie wody z włosa. Skutkiem tego może być nadmierne przesuszenie, czyli odwrotny efekt od zamierzonego.Ponadto rozchylone i uszkodzone włosy mogą chłonąć więcej skondensowanych substancji, co również będzie wpływać na nie osłabiająco.

Polecam do suchych i zniszczonych włosów stosowanie szamponu o delikatnym działaniu, nawet te z serii dla dzieci, oraz odżywek w kremie lub emulsji. Rodzaj odżywki powinien być kompatybilny z gatunkiem i stopniem zniszczenia struktury włosa. Jeżeli traktuje Pani włosy wysoką temperaturą powietrza suszarki lub prostownicy, warto zakupić odżywkę z silikonami, które obniżają temperaturę keratyny włosa, zapobiegając rozdwajaniu końcówek i nadmiernemu przesuszeniu.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Cienkie włosy Przedłużanie włosów Wzrost włosa Fryzury Łupież Kolor skóry