Jesteś tutaj:

Krem regenerujący na włosy zniszczone

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Koleżanka doradziła mi do moich zniszczonych włosów krem regenerujący. Podobno taka konsystencja zapewnia również długotrwałą ochronę. Czy to prawda, że krem regenerujący dzieki swojej konsystecji będzie najszybciej działał na suche i zniszczone włosy?

Agnieszka:

Tego rodzaju włosy sprawiają wiele problemów, są powyłamywane i nadmiernie puszyste oraz nie utrzymują kształtu. Mają rozchylone łuski, co zwiększa parowanie wody i powoduje nadmierne ich wysuszenie. Osłabia też wytrzymałość mechaniczną i włosy łatwiej ulegają zerwaniu.Do pielęgnacji takich włosów stosuje się substancje, które wbudowują się w strukturę włosów np.: aminokwasy, białka, ceramidy, lecytynę.

Do mycia należy stosować szampony emulsyjne o łagodnym działaniu łagodzącym i ochronnym. Nie zapominamy również o odżywkach, które powinniśmy stosować po każdym myciu. Natomiast zaletą kremów regeneracyjnych jest ich konsystencja. Dobrze utrzymują się na włosach, dzięki czemu substancje odżywcze maja czas by wbudować się w ubytki struktury włosa i wniknąć wewnątrz.

Rozchylone łuski i brak bariery lipidowej prowadzą do nadmiernego parowania wody i postępującego zniszczenia struktury włosów. Dlatego pielęgnacja polega na stosowaniu substancji nawilżających, natłuszczających i ochronnych. Polecam kremy zawierające: olej rycynowy, oliwę z oliwek, woski pszczele, lanolinę oraz wszelkie proteiny tj. kolagen, jedwab, keratyna i elastyna.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Zagęszczanie włosów Cienkie włosy Przetłuszczanie włosów Grube włosy Peruki Warkoczyki