Jesteś tutaj:

Ochrona włosów przed rozjaśniaczem

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Wiem, że rozjaśniacz bardzo niszczy włosy, ale tylko on daje mi kolor jakiego pragnę. Czy można stosować jakieś odżywki przed rozjaśnianiem włosów, żeby sam zabieg nie niszczył ich tak bardzo?

Agnieszka:

Należy obejmować włosy regularną pielęgnacją, odpowiednimi do typu włosów kosmetykami jak przed, tak i po zabiegu.

Trzeba jednak pamiętać o uwzględnieniu kilku punktów przed podejściem do rozjaśniania. Przede wszystkim istotny jest stan włosów. Jeśli jest tak, jak Pani pisze, że włosy są zniszczone i łamliwe, warto byłoby zastosować farbę na wysokim oksydancie. Ponieważ włosom często poddawanym zabiegowi rozjaśniania, może szkodzić trwałe uszkodzenie struktury. W takim wypadku, nawet jeżeli kolor będzie odpowiadał, ale włos stanie się przesuszony, nie będzie Pani zadowolona.

Warto wcześniej poddawać włosy kuracjom nawilżającym, stosując do tego odżywki po każdym umyciu. Produkt należy nałożyć na odciśnięte włosy w większej ilości niż proponuje producent, utrzymując na włosach kilkanaście minut. Pamiętajmy, żeby spłukiwać odżywkę letnią wodą. Proponuję również stosować ampułki keratynowe, które polecają dobre salony fryzjerskie. Niestety może się okazać, że i to nie przyniesie zamierzonych rezultatów, dlatego warto dać włosom trochę odpocząć.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Utrata włosów Przedłużanie włosów Cebulki włosów Geny Mieszki włosowe