Jesteś tutaj:

Koloryzacja ton w ton na zniszczone włosy

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Fryzjerka odradziła mi normalne farbowanie włosów ze względu na mocno zniszczone włosy. Czy to prawda, że dla moich włosów najlepsza będzie koloryzacja powierzchniowa ton w ton?

Agnieszka:

Nie jestem w stanie tego stwierdzić, ponieważ nie wiem w jakim stanie są Pani włosy. Jednak zakładając, że Pani fryzjerka ma rację trzeba przyznać, iż koloryzacja ton w ton jest łagodniejsza dla włosów.

Prawda jest, że każde farbowanie preparatami oksydacyjnymi powoduje pewne uszkodzenia włosa, dlatego fryzjerzy starają się zredukować negatywne skutki do minimum, przez odpowiednie dobranie preparatów barwiących i zastosowania właściwych technik pracy. Na skutek utlenienia keratyny, który to proces zachodzi przy użyciu środków oksydacyjnych, następuje uszkodzenie włosów. Ponadto farby uszkadzają osłonkę włosa.

Jeżeli ogólny stan włosów jest mierny, to przy dodatkowej ingerencji farby fryzjerskiej łuski osłonki włosa łatwo się wyłamują i stają się nastroszone. Włosy takie są suche, pozbawione połysku, często się mówi, że przypominają siano. W takich wypadkach potrzebują bardzo intensywnych kuracji regenerujących lub nawet radykalnego zastosowania strzyżenia. Jeżeli dodatkowo miała Pani trwałą ondulacje, zabieg rozjaśniania, bądź tapiruje pani włosy, zachęcam do intensywnej pielęgnacji środkami odżywczymi.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Regeneracja włosów Suche włosy Pasemka Gnidy Kok ślubny Włosy