Jesteś tutaj:

Farbowanie a struktura włosa

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Nigdy nie farbowałam swoich włosów, ale chciałabym zmienić ich kolor. Czy to prawda, że farbowanie bardzo niszczy strukturę włosów i wysusza je?

Agnieszka:

Wszystko zależy od tonu farby i jej gatunku. Choć nie jest to aż tak bardzo inwazyjny zabieg. Większe spustoszenie struktury włosa przynosi rozjaśnianie za pomocą rozjaśniacza. Dlaczego istotna jest wysokość tonu farby. Jeśli mowa o farbach oksydacyjnych, utleniacze powodują rozjaśnienie pigmentów włosa i wprowadzenie na ich miejsce docelowej mieszanki koloryzacyjnej.

Jeśli chcemy rozjaśnić włosy o 4 tony, do odcienia super blondów, na poziomie 10 lub 11 dodajemy oksydant 12%. Jest to najwyższy utleniacz, który przy częstym stosowaniu wysusza włosy. Jednak, jeśli kolor zamierzony jest o tej samej głębi, a chcemy jedynie zmienić jego kierunek, używamy słabej wody utleniającej. W czasach nowożytnych, profesjonalne firmy, prześcigają się w zastosowaniu nowocześniejszych i bardziej pielęgnujących receptur farb.

Wraz z dobrze dobraną odżywka, zabieg farbowania nie przyniesie zgubnych skutków. Wręcz przeciwnie, włosy będą się zdawać grubsze i bardziej błyszczące. Pierwszy zabieg koloryzacji powinien być wykonany w salonie, ponieważ wymaga szczególnego sposobu nałożenia farby.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Gęste włosy Utrata włosów Tekstura włosów Grzywka Cebulka włosa Diademy