Jesteś tutaj:

Witalność a podcinanie włosów

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Czytałam, że powinno się co miesiąc podcinać włosy o kilka milimetrów. Czy to prawda, że takie podcinanie włosów szybciej je wzmocni, nawet jeśli są bardzo zniszczone?

Agnieszka:

Podcinanie włosów faktycznie dobrze wpływa na ich kondycje. Szczególnej pielęgnacji wymagają końcówki włosów, które są narażone na ciągłe bodźce mechaniczne i fizyczne. Dlatego powinno się podcinać włosy, co dwa, trzy miesiące niekoniecznie, co miesiąc.

Regularne podcinanie włosów, wzmacnia je i powoduje, że szybciej rosną. W takim odstępie czasowym włosy warto podciąć, co najmniej dwa centymetry. Warto zadbać również o profilaktykę. Po każdym myciu należy stosować odżywkę, która nawilża łodygę włosa i zapobiega nadmiernemu tarciu podczas czesania włosów. W takim wypadku chronimy swoje włosy przed naruszeniem struktury włosów i uszkodzeniami łusek.

Warto stosować doraźnie środki pielęgnacyjne tj.: jedwab w płynie, bądź keratynę. Staramy się również nie suszyć włosów przez tarcie ręcznikiem, szarpać podczas mycia lub czesania grzebieniem. Oprócz czynników zewnętrznych, nie zapominajmy również o dobrym odżywianiu organizmu od wewnątrz. Dieta bogata w składniki mineralne i witaminy A, E i D maja duży wpływ na wygląd i kondycję naszych włosów.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Utrata włosów Cienkie włosy Mieszek włosowy Dercos Aminexil Kolory włosów