Jesteś tutaj:

Włóczkowe paski do końskiego ogona z lat ‘70

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

W latach siedemdziesiątych do przewiązywania fryzur w stylu końskiego ogona czy innych kitek i warkoczy wykorzystywano bardzo często grubą, kolorową włóczkę czy też cienkie paski z niej zrobione, na drutach czy tez na szydełku, nie wiem dokładnie. Może były to po prostu w jakiś sposób splecione grube włókna włóczki, nie pamiętam. Czy wiecie może, gdzie obecnie mogłabym dostać włóczkę tego typu? Dziękuję.

Agnieszka:

Pamiętam dokładnie te grube włóczkowe kokardy noszone przez dziewczynki we włosach w latach siedemdziesiątych. Byłem wtedy wielkim fanem serialu “Family Affair” a w szczególności Anissy Jones, która grała ‘Buffy’ i propagowała taki właśnie styl uczesań. Niestety jednak nie udało mi się odnaleźć producenta tego typu wstążek czy innych akcesoriów dostępnych na rynku obecnie. 
 
Może jednak spróbować stworzyć cos podobnego we własnym zakresie. Możesz wykorzystać w tym celu włóczkę o tradycyjnej grubości, dostępną obecnie w większości pasmanterii, a następnie zapleść z niej warkoczyki, dość luźne, o pożądanej długości. Końce warkoczyków można zabezpieczyć specjalna taśmą krawiecką, również dostępną w pasmanteriach, albo spiąć za pomocą koralików do włosów, co może stanowić dodatkową ozdobę tego typu wstążki.

Innym rozwiązaniem będzie poszukanie osoby, która zajmuje się samodzielnym przędzeniem włóczki. Większość osób zajmujących się rękodziełem potrafi zrobić coś takiego, dzięki czemu można u nich zamówić przędzę o dowolnej grubości.
 
W końcu, możesz zainteresować się przędzami wełnianymi o różnej grubości, dostępnymi w różnych kolorach dla celów rękodzielniczych. Są one dostępne zwykle na metry, zatem można zakupić interesującą cię długość przędzy w wybranych przez ciebie kolorach, podzielić na wstążki, a następnie zabezpieczyć końcówki, stosując do tego celu koraliki do włosów czy taśmę krawiecką. Tego typu włóczka może zostać z powodzeniem wykorzystana jako modny akcent do ozdoby fryzury. Jeśli w twoim mieście nie ma sklepu z takimi akcesoriami, nie powinnaś mieć najmniejszego problemu ze znalezieniem czegoś w tym stylu w sklepach i hurtowniach internetowych.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Gęste włosy Przedłużanie włosów Nawilżanie włosów Liszaj mieszkowaty Gorączka okopowa Fryzura