Jesteś tutaj:

Upięcia włosów

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Mam włosy sięgające do łopatek. W jaki sposób mogę stworzyć fryzurę modną latach ?40 ubiegłego wieku i znaną jako Roll? Interesują mnie tez inne fryzury z tego okresu.

Agnieszka:

Rzeczą, która koniecznie musisz wziąć pod uwagę jest fakt, że charakterystyczny dla lat czterdziestych Roll nie jest fryzurą, jaką da się uzyskać za pomocą samej tylko stylizacji. Wysoko uniesione, ciasno splecione loczki trzymały się swojej charakterystycznej formy dzięki zastosowaniu specjalnego jakby tamborka, dającego solidne podstawy dla fryzury. Włosy po bokach i na czubku głowy są zawijane i przytwierdzane do tego specjalnego koszyczka, przymocowanego na górze i z przodu fryzury. Pozostałe włosy natomiast są wywijane, tak by dawały efekt „bananów”, a następnie zbierane za pomocą spinki tuż przy karku.
 
Podczas gry specjalne akcesoria wykorzystywane do tworzenia fryzur w latach czterdziestych ubiegłego stulecia mogą nie być dzisiaj dostępne, to przy całej różnorodności akcesoriów fryzjerskich dostępnych na rynku na pewno uda Ci się znaleźć takie, które jak najlepiej pozwolą zrealizować twoje zamysły stylizacyjne. Po prostu bądź kreatywna. Próbując różnych rozwiązań będziesz mogła wybrać najbardziej odpowiednie w twoim konkretnym przypadku.

Rzeczą o której warto pamiętać jest fakt, że większość tradycyjnych fryzur z lat czterdziestych oparta była o cieniowane strzyżenie, w którym włosy na czubku oraz w okolicy korony głowy miała zazwyczaj około 15-18 cm (albo nieco więcej), boki 12-15 cm (albo trochę mniej), natomiast włosy z tyłu były wycieniowane i miały długość około 21-24 cm. Poszczególne warstwy przechodziły w siebie łagodnie, nie było więc widać wyraźnie odciętych stopni o różnej długości włosów. Następnie włosy były nakręcane na wałki w celu uzyskania większej objętości fryzury oraz skrętu (chyba, że włosy były już naturalnie kręcone).

Cała reszta jest już w dużej mierze sprawą osobistych preferencji. Strzyżenie oraz skręt włosów stanowią podstawę, pozwalającą na kreowanie rozmaitych fryzur, w zależności od Twojego nastroju, okazji czy zapotrzebowania stylizacyjnego.
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Cienkie włosy Wzrost włosów Mieszek włosowy Hormony Wąs