Jesteś tutaj:

Fryzura Princeton

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Jak wygląda fryzura Princeton?

Agnieszka:

Jest to bardzo klasyczna męska fryzura, występująca jednak pod wieloma różnymi nazwami, takimi jak właśnie Princeton ,  Ivy League , czy też Collegiate .

Fryzura stała się popularna latach ’40  i ’50 ubiegłego stulecia wśród studentów szkół Ivy League . Fryzura była niezwykle lubiana ze względu na to, że dawała możliwość różnorodności stylizacyjnej, łącząc w sobie wymagane przez konwencję epoki krótkie boki i tył z dłuższymi włosami na górze i w partiach grzywki. Takie strzyżenie pozwalało na gładkie zaczesanie włosów do tyłu, dając wrażenie schludności i elegancji, można też było zostawić włosy bez zaczesywania do tyłu, co dawało efekt większego luzu i zabawowego charakteru uczesania.

Fryzura przetrwała całe dekady, cyklicznie powracając do łask panów, powoli jednak przechodziła pewną metamorfozę w stosunku do swojego wzorca pierwotnego. Jednak nawet jeśli obecna fryzura Princeton nie jest identyczna i tożsama ze swoim historycznym pierwowzorem, to jednak w ogólnym zarysie pewne zasady pozostały niezmienione.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Suche włosy Wzrost włosów Włosy kręcone Biopsja Gnidy Mieszki włosowe