Jesteś tutaj:

Fryzury z latach 20

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Jestem aktorką i w pracy poproszono mnie o przygotowanie fryzury charakterystycznej dla lat dwudziestych ubiegłego stulecia. Problem polega na tym, że oglądając fryzury z epoki nie znalazłam niczego oprócz naprawdę krótkich fryzur w stylu boba, a ja mam długie, proste, brązowe włosy z grzywką. Czy macie jakiś pomysł, co mogłabym zrobić w tej sytuacji? Będę bardzo zobowiązana za każda pomoc.

Agnieszka:

Chociaż nie wszystkie fryzury w klatach dwudziestych, ubiegłego stulecia przypominały krótkiego boba, to jednak prawda jest taka, że wszystkie kobiety, które chciały pozostać w zgodzie z najnowszymi trendami, pozbywały się pukli i loków i wybierały ten właśnie rodzaj krótkiej, niemal chłopięcej fryzury. Były jednak i osoby bardziej zachowawcze, unikające podążania za trym trendem z rozmaitych powodów. 

Era edwardiańska, bezpośrednio poprzedzająca moment narodzin klasycznego boba, obfitowała w długie damskie fryzury pełne loków. Jedną z bardziej popularnych fryzur w latach dwudziestych była dłuższa fryzurka z kręconą grzywką, włosy z boków i czubka głowy były zaczesywane gładko do tyłu, spinane klamrą poniżej karku, a spływające pasma nakręcane w ciasne spirale.
 
Jeśli masz możliwość porozmawiania z kimś związanym z twoją praca, upewnij się, czy zależy im koniecznie na fryzurze w stylu krótkiego, chłopięcego boba, czy też dopuszczalna jest ta dłuższa fryzura, którą mogłabyś stworzyć bez większych kłopotów. Jeśli jednak chodzi im o jakąś krótszą fryzurę, a mianowicie o tego klasycznego boba, będziesz się musiała zdecydować, czy chcesz obciąć włosy.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Gęste włosy Wzrost włosów Farbowanie włosów Dermatitis Dercos Aminexil