Jesteś tutaj:

Lata pięćdziesiąte - fryzury

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Na swoje 21 urodziny chciałabym sobie samodzielnie zrobić jakąś fryzurę a’la lata pięćdziesiąte. Czy macie dla mnie jakieś sugestie? Będzie mi bardzo miło, jeśli odpowiecie na moje pytanie.

Agnieszka:

Te same zasady, które mają zastosowanie w kwestii obecnych fryzur damskich, miały też zastosowanie i w latach pięćdziesiątych. Niektóre fryzury i typy uczesania były bardziej a inne mniej odpowiednie dla osób o konkretnym typie włosów czy kształcie twarzy. To, czym się powinnaś kierować wybierając najlepszą dla siebie fryzurę przypominającą lata pięćdziesiąte jest uzależnione w głównej mierze od tego, jak wygląda Twoja twarz i jakiego rodzaju masz włosy. Pamiętaj, że celem jest uzyskanie jak najbardziej owalnego kształtu twarzy za pomocą właściwego doboru fryzury. 
Jedną z najbardziej popularnych fryzur, stylizowanych na lata pięćdziesiąte, dość popularną wśród młodych kobiet jest ściągnięty mocno z tyłu koński ogon, noszony z grzywką – jest to fryzura odpowiednia dla pań o nieco dłuższych, prostych włosach, W latach pięćdziesiątych koński ogon spinało się z tyłu głowy na wysokości oczu.


Inną niezwykle popularną fryzura było strzyżenie na półokrągło. A następnie nadawanie włosom uniesienia oraz maksymalnej objętości dzięki zastosowaniu hydroloków. Po całkowitym wystygnięciu wałków wlosy należy odwinąć i przeczesać grzebieniem u nasady i po bokach, w celu uzyskania maksymalnego uniesienia i objętości. Na szczęście, nie musisz teraz już stosować wałków. Loki niezbędne do stworzenia podstaw dla tego typu fryzury możesz stworzyć za pomocą lokówki.  
Jeśli chcesz poszukać dodatkowych inspiracji, obejrzyj może jakieś filmy z tego okresu. Nie powinnaś mieć problemu ze znalezieniem czegoś odpowiedniego w wypożyczalniach filmów czy tez w stacjach telewizji kablowej – zawsze jest jakiś kanał, prezentujący starsze filmy czy też programy telewizyjne.
  Bardzo mi było miło Ci pomóc.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Utrata włosów Cienkie włosy Pasemka Kolor skóry Biotyna