Jesteś tutaj:

Cięcie a la Pompadour

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Chciałbym się dowiedzieć, gdzie można znaleźć zdjęcia fryzury Pompadour, męskiego uczesania popularnego w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Dziękuję za pomoc.

Agnieszka:

Chętnie udzielę Ci odpowiedzi na Twoje pytanie.

Pompadour to tak naprawdę fryzura męska, która stworzona została w latach pięćdziesiątych, a szczyt popularności odnosiła na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku. Gwiazdy takie jak Rick Nelson, Johnny Cash, James Dean, Beatlesi, oraz Elvis Presley (to tylko przykładowe postacie) wszyscy nosili tego typu fryzurę, w jakimś momencie swojej kariery.

Styl powrócił do łask w latach osiemdziesiątych, kiedy uczesanie to zaczęło być wykorzystywane przez członków kapel rockowych. Jednym z najwybitniejszych p[przedstawicieli grona fanów fryzury był i jest Brian Setzer (z  zespołu Stray Cats and the Brian Setzer Orchestra). Setzer w dalszym ciągu nosi to uczesanie.
 
Podstawowa różnica pomiędzy Pompadourem z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych a wersją bardziej współczesną jest to, że późniejsze wersje fryzury były stylizowane na bardziej suche, z mniejszą ilością wosku i pomady, a jednocześnie wyższe i pełniejsze. Generalnie zmiana ta związana była z unowocześnianiem się środków do stylizacji oraz z dostępnością coraz bardziej nowoczesnych suszarek elektrycznych, umożliwiających szybszą i bardziej efektywną stylizację włosów.
 
Jeśli natomiast chodzi o znalezienie zdjęć prezentujących ten typ fryzury, powinieneś poszukać w Internecie, wpisując jako słowa kluczowe wyrażenia “pompadour hairstyle” albo nawet  “Brian Setzer”. W ten sposób zdobędziesz odnośniki do stron zawierających interesujące cię zdjęcia, niektóre z nich poświęcone są tylko i wyłącznie temu typowi uczesania.

 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Gęste włosy Regeneracja włosów Uszkodzenia włosów Peruki Biotyna Kształt głowy