Jesteś tutaj:

Fryzura typu Swing

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Witam. We wczesnych latach siedemdziesiątych modna była fryzura o nazwie Swinger; krótsza z tyłu, o stopniowanej długości ku przodowi. Czy pamiętacie może taką fryzurę, albo macie jakieś jej zdjęcia? Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Dziękuję.

Agnieszka:

Witaj. Wydaje mi się, że fryzura, którą masz na myśli nosiła nazwę “ Swing”. Została ona stworzona przez stylistów z salonu Vidal Sassoon z myślą o osobach o gęstych, grubych, prostych włosach. Fryzura była bardzo popularna ze względu na piękny efekt ruchu włosów oraz to, że wydawała się niezwykle łatwa w utrzymaniu i niekłopotliwa w pielęgnacji.

(2) Ogół włosów rosnących na głowie lub ciele.  (3) Nazwa jasnego br ...">hair3/swing.gif" style="width: 400px; height: 246px;" alt="" />

Ja osobiście nie słyszałem wcześniej zbyt wiele na temat fryzury o tej nazwie, tak więc musiałem udać się na poszukiwania informacji. Prawdę powiedziawszy informacje dostępne w Internecie na ten temat okazały się dość skąpe, jednak udało mi się dotrzeć do odnośników na temat fryzury Swing na dwóch różnych stronach, z czego jedna kompletnie nie miała związku z fryzjerstwem. Jedna ze stron prezentowała fryzurę typu Swing jako odpowiednią do noszenia w jakiś konkretnej szkole, natomiast druga prezentowała pewne informacje o tym, jak fryzura ta wyglądała dawniej oraz jakie modyfikacje wprowadzane są najczęściej obecnie dla uzyskania bardziej współczesnej wersji tej fryzury.
 
Nie udało mi się znaleźć zdjęcia, które mógłbym tutaj legalnie pokazać, jednak stworzyłem grafikę dla zobrazowania informacji , jakie znalazłem na temat tej właśnie fryzury. Obrazek przedstawia też sposób stopniowania fryzury oraz kąt jej strzyżenia.
 
Aby stworzyć fryzurę w stylu Swing, włosy powinny być proste – albo naturalnie, albo też dzięki zabiegom chemicznym czy stylizacji termicznej. Włosy powinny mieć wystopniowaną długość, najkrótsza przy karku i coraz dłuższa wraz z przesuwaniem się ku przodowi fryzury. Prawdziwa fryzura typu Swing jest uczesaniem bez grzywki i w pewien sposób przypomina strzyżenie boba. Kluczową różnicą pomiędzy klasycznym bobem a Swingiem jest obecność stopniowania fryzury.

Pozdrawiam!
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Regeneracja włosów Łysienie plackowate Trwała ondulacja Kształt głowy Łupież Fryzury