Jesteś tutaj:

Trendy w modzie ślubnej

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Niedługo planuje wyjść za mąż. Chciałabym, żeby był to naprawdę wyjątkowy dzień nie tylko w moim życiu – chcę, żeby również zaproszeni goście zapamiętali go na długo. Czy fryzury ślubne podlegają jakimś trendom? Czy jakieś ślubne uczesania są obecnie szczególnie modne? Czym powinnam się kierować dokonując wyboru fryzury? Wiem, że będzie ona stanowiła bardzo istotny element mojego wyglądu. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Agnieszka:

W ten najpiękniejszy dzień w życiu chcesz, żeby wszystko było naj! – najpiękniejsza suknia, dodatki  i oczywiście fryzura. Ma przyciągać uwagę wszystkich weselnych gości, być pełna elegancji i wdzięku. W tym roku styliści wyszli naprzeciw gustom wszystkich młodych panien. Modne są te fryzury, dzięki którym po prostu jesteś najpiękniejsza!

Podczas tegorocznych targów ślubnych zaprezentowano kilkanaście propozycji fryzur dla przyszłych panien młodych. Wśród nich znalazły się zarówno fryzury proste, półupięcia, pełne koki, włosy proste, loki oraz artystyczny nieład. Panny młode mają więc w czym wybierać. Jak twierdzą styliści modne są także wszelkie dodatki do włosów - delikatne stroiki, spinki, koronki, sztuczne i żywe kwiaty, które dodatkowo upiększają uczesanie.

Jeśli jesteś przyszłą panną młodą powinnaś pamiętać o tym, by Twoja fryzura harmonizowała z fasonem twojej sukni, kształtem głowy i rysami twarzy. Ma jednocześnie podkreślać twoje piękno i kryć mankamenty urody. Ma tworzyć nieodłączną całość twojej ślubnej stylizacji. Tydzień przed ślubem poddaj włosy koloryzacji, by kolor zdążył się przyjąć i abyś Ty czuła się z nim dobrze. Jeśli nie wyjdzie, będzie czas na ewentualne poprawki.

Jeśli masz włosy długie możesz przebierać w różnego rodzaju kokach, półkokach, upięciach w nieładzie czy pozostawić włosy rozpuszczone i po prostu ozdobić je kwiatami. Romantyzmu fryzurze nadadzą miękkie fale i loczki, w które wepniesz delikatne kalie lub róże.

Gdy chcesz przeżywać swój „ślub jak z bajki” niczym księżniczka wystarczy, że włożysz we włosy diadem lub wepniesz w nie, wysadzaną brylantami, spinkę. Dodasz sobie wówczas dostojnej elegancji i królewskiego blasku.

Jeśli masz włosy średniej długości również nie musisz rezygnować z upięć, chociaż duże i misterne koki raczej odpadają. Piękne fryzury z włosów średniej długości uzyskasz poprzez odpowiednie ich wymodelowanie i ułożenie, albo decydując się na małe i zgrabne koczki.

Jeśli masz krótkie włosy, koczki i upięcia w dniu ślubu nie są Ci pisane. Ale za to możesz ułożyć naprawdę fantazyjne fryzury przy pomocy dodatków. Dużo uroku dodadzą Ci zachodzące na policzki, albo powywijane na zewnątrz pazurki. Możesz również zaryzykować artystyczny nieład na głowie, oczywiście zawsze pod kontrolą fryzjera.

Nasze rady przy wyborze dodatków do ślubnych fryzur:


•    duże ozdoby włosów pasują do sukni szerokich i rozłożystych


•    do klasycznego, okrągłego koka lepiej wpiąć jeden duży kwiat lub spinkę niż kilka mniejszych


•    do koków składających się z kilku upięć powpinaj kilka małych ozdób


•    do krótkich włosów wybierz delikatną ozdobę lżejszą, np. elegancką spinkę z brylancikami


•    do włosów kręconych wystarczy jedna, zwracająca uwagę ozdoba


•    jeśli będziesz miała na szyi dużą ozdobę, to stroik we włosach powinnaś wybrać nieco skromniejszy lub w ogóle z niego zrezygnować

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Zagęszczanie włosów Utrata włosów Łuska włosa Geny Fryzura Cebulka włosa