Jesteś tutaj:

Fryzura ślubna dla kobiety o mocnej budowie ciała

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Za kilka miesięcy wychodzę za mąż. Problem polega na tym, że od 15 lat nosze tę samą fryzurę – lekko napuszonego pazia z grzywką Ala lata 80. Czy moglibyście mi doradzić, co mogłabym zrobić ze swoimi włosami w swój wielki dzień? Jestem kobietą o mocnej budowie ciała i okrągłej twarzy.

Agnieszka:

Niestety, nie mam wystarczająco dużo szczegółowych informacji, abym był w stanie doradzić Ci jakąś konkretną fryzurę, która sprawdziłaby się w twoim przypadku. Nie mogę też zrobić tego tutaj z powodu innego rodzaju ograniczeń. Nie mamy tutaj ani dość miejsca, ani czasu, aby zajmować. Mam nadzieję, że jesteś w stanie zrozumieć ograniczenia, którym podlegamy w naszej pracy w tym portalu. Jednakże, jesteśmy w stanie udzielić Ci pewnych bardziej ogólnych rad, mogących okazać się użytecznymi podczas dokonywania wyboru fryzury na ten najważniejszy dzień w twoim życiu.

Wybór fryzury ślubnej to proces, który powinien podlegać takim samym zasadom jak wybór fryzury codziennej.   Należy rozważyć kilka kwestii: kształt twarzy, budowa i typ ciała. Równowaga proporcji twarzy i ciała oraz tekstura włosów, ich gęstość oraz typ skrętu i specyficzne typy wzrostu. Decydując się na wybór jakiejś konkretnej fryzury ślubnej rozważyć także należy długość włosów oraz ewentualną możliwość zastosowania przedłużeń.

Generalnie, zalecałbym aby nie odchodzić zbyt daleko od swojej fryzury codziennej, żeby fryzura ślubna nie była czymś zupełnie innym i całkowicie nowym, chociaż oczywiście jej charakter powinien podkreślać wyjątkowość tego jedynego wżyciu dnia. Upewnij się, że Twoja fryzura ślubna odzwierciedla twoją osobowość w taki sam sposób, w jaki powinna ją oddawać Twoja fryzura codzienna. Kobiety, które na co dzień noszą włosy falowane, mogą pomyśleć o nadaniu swoim fryzurom dodatkowego skrętu. Kobiety o włosach prostych i jedwabistych mogą pomyśleć o jakimś rodzaju gładkiego upięcia.

Będąc kobietą o ciężkiej budowie ciała i okrągłej twarzy musisz pamiętać, że zależy Ci na dodaniu fryzurze ’wysokości’, przy czym boki nie powinny mieć zbyt dużej objętości i powinny być utrzymane blisko głowy. To pozwoli optycznie wydłużyć twoją okrągłą twarz, dzięki czemu będziesz wyglądać szczuplej. Jeśli jesteś właścicielką nieco dłuższych włosów możesz spróbować częściowego upięcia – włosy z boków należy wówczas zebrać do tyłu i spiąć w formie niewielkiego koka, a tył pozostawić w postaci luźno opadających na plecy lokowanych pasem. Górze fryzury oraz grzywce można nadać większą objętość, na przykład poprzez dodanie włosom skrętu.

Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowych porad dotyczących wyboru fryzury, zarówno codziennej, jak i ślubnej, proponuję, byś odwiedziła portal www.hairstylesadvisor.com. Oferują oni profesjonalne usługi konsultingowe, dopasowane do potrzeb indywidualnego klienta w bardzo przystępnej cenie.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Gęste włosy Łysienie plackowate Pielęgnacja włosów Grzybica Loki Grube włosy