Jesteś tutaj:

Różowa suknia druhny

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Muszę założyć czarno- różową suknię druhny na ślub mojej przyjaciółki. Mój naturalny kolor włosów to rudy, który określiłabym mianem średniego kasztana, a w tej chwili mam na włosach jaśniejsze pasemka w kolorze blond. Zastanawiam się, czy zostawić te pasemka czy tez zafarbować włosy na ciemniejszy kasztanowy kolor. Lubię oba kolory, zastanawiam się jednak, który będzie wyglądał lepiej z tą różową sukni. Pomocy!

Agnieszka:

Moja pierwsza myśl byłą taka, że powinnaś błagać pannę młodą, aby rozważyła ponownie konieczność zakładania różowej sukni przez jakiekolwiek druhny o naturalnie rudych włosach, ponieważ róż generalnie nie jest kolorem zalecanym dla pań o tego typu odcieniu włosów.
 
Jednakże, sprawy rzadko są aż tak proste. Są różne odcienie rudości, od bardzo delikatnych po mocno intensywne, od pomarańczowych po czerwone – a wszystko to może wprowadzić wielkie różnice jeśli chodzi o kwestię dopasowania kolorystycznego.
 
Bardzo trudno jest mi wyrokować, co będzie w tej sytuacji wyglądać najlepiej, ponieważ nie jestem w stanie zobaczyć koloru oraz odcienia twoich włosów. Mogę jednak zasugerować, abyś rozważyła możliwość zastosowania półtrwałego koloru do włosów o bazowym kolorze zielonym, który na tę okazję i w związku z różową suknią pomoże na zneutralizowanie czerwonego barwnika w twoich włosach. Nie będzie to jednak zmiana zbyt drastyczna, a po pewnym czasie kolor twoich włosów powróci do normalnego bez konieczności stosowania kolejnego zabiegu chemicznego.
 
Wydaje mi sie, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zabranie sukni do salonu fryzjerskiego i poproszenie stylisty o pomoc w doborze odpowiedniego odcienia. Może się okazać, że twój odcień włosów wcale nie tworzy wielkiego dysonansu z odcieniem sukni i wszelkie chemiczne zmiany odcienia włosów okażą się niekonieczne.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Suche włosy Regeneracja włosów Łysienie mężczyzn Hormony Powieki