Jesteś tutaj:

Problem z doborem idealnej fryzury ślubnej

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Prowadzę salon fryzjerski. Często zjawiają się u mnie niezdecydowane klientki, oczekujące fachowej rady czy nawet pomysłu na swoją fryzurę. Jak jednak poradzić sobie z niezdecydowanymi przyszłymi Pannami Młodymi? Co im doradzić? Na co powinny zwracać uwagę, wybierając fryzurę?

Agnieszka:

Panny Młode długo zastanawiają się nad wyborem doskonałej fryzury ślubnej, często nie mogą zdecydować się na wybór tej jedynej. Chcą mieć włosy gładkie, a jednak kręcone, często ich życzenia są wyrażane na tyle sprzecznie, iż mam wrażenie, że chcą wszystkiego na raz.

Tak naprawdę wybór idealnej fryzury ślubnej jest zależny od wielu czynników - przede wszystkim od charakteru i sposoby bycia Panny Młodej. Niektóre Panie wybiorą uczesanie gładkie, takie które będzie wygodne, inne bardzo naturalne, prawie nie różniące się od tego, które noszą na codzień, pozostałe zapragną totalnej odmiany.

Drugim ważnym czynnikiem jest oczywiście suknia i welon (lub jego brak). Często fason sukienki i wybór welonu determinują wręcz wygląd uczesania. Tak więc przykładowo, gdy kreacja ślubna jest wyjątkowo strojna proponuję Klientkom prostą fryzurę. Jeżeli dodatkowo chcą wpiąć welon, trzeba przygotować dla niego stosowne "rusztowanie" żeby dobrze trzymał się.

Trzecia sprawa to oczywiście długość i struktura włosów. Czasem nie warto na siłę kręcić loków, po to żeby podczas całego przyjęcia weselnego martwić się czy, aby nie prostują się. Przy doborze fryzury ślubnej należy spojrzeć na oboje przyszłych małżonków. Trzeba pamiętać o różnicy wzrostu pomiędzy Panią a Panem Młodym. Wszelkie duże różnice nie są wskazane i narzeczone, które są dużo niższe od swych wybranków powinny fryzurą jak najbardziej optycznie podwyższyć się. W odwrotnej sytuacji, gdy kobieta jest równa lub wyższa od mężczyzny, nie może fryzurą jeszcze tego podkreślać.

Zawsze należy pamiętać o całości stylizacji. Fryzura powinna być jej integralną częścią a nie najważniejszym elementem. Obserwator patrząc na Pannę Młodą powinien pomyśleć ogólnie "jaka piękna dziewczyna" a nie jaką ma fryzurę. Przyszłe mężatki, często kilka miesięcy przed ślubem zapuszczają włosy. Często nie jest to dobry pomysł. Panie, które przez większość życia nosiły krótkie, sportowe fryzury nagle na ślub chcą zmienić się. Ostatecznie "męczą" się z długimi włosami a fryzura ślubna w efekcie wcale nie podoba im się, czują się przebrane i jest im niewygodnie. Zapewniam Panie, że z każdej długości włosów można zrobić efektowną fryzurę ślubną. Nie ma potrzeby zmieniać przyzwyczajeń. W każdym przypadku warto zainwestować w profesjonalną pielęgnację, żeby włosy były dobrze nawilżone i zdrowe. Zadbane włosy zawsze lepiej prezentują się i niezależnie od fryzury łatwiej układają.

Odrębną kwestią docelowej stylizacji fryzury ślubnej jest koloryzacja. Panie, które systematycznie koloryzują włosy - przed ślubem powinny odświeżyć kolor, najlepiej parę dni przed zaślubinami. Kolor jest wówczas świeży i włosy cudownie błyszczą się. Osoby, które mają włosy naturalne lub pragną odmiany powinny pomyśleć o tym parę miesięcy przed ślubem, aby po pierwsze przyzwyczaić się do nowego koloru, po drugie kolejne aplikacje produktów koloryzujących dają lepsze efekty. Koloryzację zawsze zalecam wykonywać u sprawdzonego specjalisty fryzjera.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Wzrost włosów Przedłużanie włosów Objętość włosów Dermatitis Kolory włosów Cebulka włosa