Jesteś tutaj:

Fryzura dla małej druhny

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Moja dziewięcioletnia córka ma wziąć udział w weselu w charakterze małej druhny, niosącej koszyk z kwiatami. Córka ma długie włosy. W jaki sposób powinnam ją uczesać? Z tego co wiem, ma mieć na włosach wianek.

Agnieszka:

Mówiąc ogólnie, zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem jest porozmawiać z Panną Młodą i dowiedzieć się, czy ma jakieś życzenia co do fryzury poszczególnych uczestników swojego przyjęcia weselnego. W końcu to jej wielki dzień i może chcieć mieć pewność, że fryzury innych uczestników przyjęcia nie będą bardziej strojne od jej fryzury, a tym samym nie będą odwracać uwagi od najważniejszej osoby podczas ceremonii.
Jednakże, jeśli Panna Młoda nie obawia się, że fryzura twojej córeczki mogłaby konkurować z jej, przedstawię Ci bardzo prosty pomysł, odpowiedni na taką sytuację. Fryzurka taka powinna wyglądać niezwykle twarzowo. Po prostu nawiń włosy córeczki na piankowe wałki do włosów, stosując jakiś produkt do włosów, na przykład piankę do stylizacji czy lotion do układania włosów. Wałki możesz założyć na noc. Są miękkie i pozwolą twojej córeczce na spokojny sen. Rano zdejmij wałki, przeczesz delikatnie włosy w celu zmiękczenia skrętu i rozdzielenia poszczególnych pasem.
Następnie zapleć włosy w luźny warkocz francuski. Zakręcone włosy sprawią, że fryzura nabierze dodatkowej tekstury i bardziej interesującego wyglądu. Z boków twarzy możesz pozostawić luźne pasma, które stworzą obramowanie dla twarzy. Włosy zapleć tylko do wysokości karku, zaś ich pozostałą część pozostaw rozpuszczoną, tak by na plecy opadały luźno lokowane pasma. Zabezpiecz koniec warkocza specjalną gumką, którą następnie możesz zamaskować wstążką bądź ozdobami kwiatowymi.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Gęste włosy Suche włosy Trwała ondulacja Fryzury Trwała kwaśna Łysienie u dorosłych