Jesteś tutaj:

Fryzury męskie

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Moja siostra uważa, że fryzury i wszelkie trendy we fryzjerstwie to kwestia wybitnie kobieca, bo mężczyzna ma mieć po prostu czyste, krótko obcięte włosy. A mi wydaje się, że to nieprawda, w końcu są zapewne jakieś mody czy trendy, dotyczące również męskich fryzur?

Agnieszka:

Mężczyźni również mają włosy na głowie, a więc mężczyźni również mogą tworzyć różne fryzury. Fryzury męskie zazwyczaj są bardziej pospolite niż kobiece. Skoro fryzurę zdefiniowaliśmy jako uczesanie, ścięcie czy upięcie włosów, wobec tego pojęcie fryzury dotyczy również i mężczyzn. Nie ważne czy mają długie włosy, czy krótkie, ścięte na jeżyka. Można by rzec nawet, że łysina to swego rodzaju fryzura. Z tego powodu typów fryzur męskich jest o wiele i na ogól są mniej eleganckie. Mężczyźni nie zmieniają również fryzur tak często jak kobiety i nie potrzebują przesadnej oryginalności. Fryzury męskie to przeważnie fryzury dla włosów krótkich. Zdecydowana większość panów nie zapuszcza włosów dłuższych niż 1cm. Najczęstszym urozmaiceniem we fryzurze mężczyzny jest podniesienie włosów na żelu, lub wycięcie jednego obszaru niżej niż pozostały. Zdarzają się również cieniowania i postrzępiania włosów. Również zapuszczenie włosów na długość większą niż 3 cm jest już swego rodzaju urozmaiceniem we fryzurze mężczyzny. Pewne trendy we fryzjerswie i modzie dotyczącej fryzur sa  uniwersalne i dotyczą zarówno mężczyzn jak i kobiet. Asymetria, jako jedno ze znamion współczesności, króluje również w salonach fryzjerskich. Modne są fryzury, które przeciwstawiają się klasycznej symetrii. Jednym z najnowszych trendów w fryzjerstwie  damskim są mocno wystrzyżone grzywki i linia włosów biegnąca od czoła, przez skroń do linii ucha, a następnie ostro schodząca do szyi. U panów, grzywka sięgająca czubka nosa i czesana na bok, włosy do linii szczeki, stopniowo schodzące do karku. Z kolei długie, proste włosy zestawia się z prostą grzywką, aczkolwiek na topie są również burze loków - włosy kręcone o dużej objętości. Kolory na lato to delikatne brązy i mocne miedzie oraz jasne, popielate odcienie z lekkim, fioletowym refleksem. Na jesień przewiduje się ciemne kolory o fioletowawym odcieniu.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Przedłużanie włosów Zagęszczanie włosów Tekstura włosów Mieszki włosowe Mężczyźni Powieki