Jesteś tutaj:

Proste włosy, a nieład na głowie.

  - Zobacz mój profil

Krystyna Sawicka

Fryzjer, stylista

Witam, od x lat noszę niezmiennie swoją fryzurę i nieodłączną jej częścią jest grzywka. Włosy są średniej długości i co mnie irytuje są także proste i twarde. Na nieszczęście upodobałem sobie włosy ułożone chaotycznie, najlepiej we wszystkie strony. Oczywiście da się efekt ten uzyskać przy pomocy żelów i innych usztywniających ale chciałbym jednocześnie zachować ich lekkość i naturalny wygląd. Poniżej dodaje zdjęcia, pierwsze z fryzurą podobną do mojej i drugie z moim celem.

Pozdrawiam i dziękuje za radę :D

ps. chciałbym się jednak grzywki pozbyć grrr...

Krystyna:

Pana włosy są proste i sztywne, należy więc pod tym kątem dopasować fryzurę. Tego typu pasma należy specjalnie traktować stosując odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji oraz stylizacji. Podstawą udanej fryzury jest dobre ścięcie włosów z cieniowaniem. Nawet bardzo sztywne włosy, które są dobrze obcięte, będą ładnie wyglądać. Zrezygnować należy jednak z cięć typu paź czy bob, ponieważ te fryzury ładnie wyglądają wówczas, gdy włosy są nieco podwinięte do środka, co przy opornych pasmach nie jest możliwe. Włosy sztywne można próbować zmiękczyć odpowiednimi preparatami (na przykład olejkiem z jedwabiem i dobrą nawilżającą odżywką) – być może wtedy stylizowanie włosów będzie łatwiejsze i mniej czasochłonne.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Wzrost włosów Gęste włosy Zdrowe włosy Czarne włosy Liszaj mieszkowaty Kształt głowy