Jesteś tutaj:

Fryzura Paula Walkera

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Właśnie odkryłem waszą stronę internetową, jest naprawdę dobra. Chciałbym zrobić sobie taką fryzurę jaką nosi Paul Walker, ale mój fryzjer twierdzi, że w moim przypadku może ona nie wyglądać tak samo, ponieważ wygląda na to, że w przypadku Paula Walkera, jego włosy rosną blisko skóry głowy. Skąd mam wiedzieć, w jaki sposób rosną moje włosy? Czy jest jakaś metoda czy tryb postępowania, który sprawi, że moje włosy będą rosły blisko skóry głowy? Będę wdzięczny za wszelkie informacje, jakich będziecie mogli mi udzielić. Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

Agnieszka:

Twój fryzjer ma rację w kwestii tego, że Paul Walker;

posiada bardzo specyficzny wzór rośnięcia włosów, tak zwane włosy rosnące blisko skóry głowy – oznacza to tyle, że wyrastają one z mieszków włosowych pod kątem mniejszym niż typowy kąt 90 stopni, w związku z czym zdają się leżeć blisko skóry głowy.

W przypadku osób, których włosy wyrastają z cebulek bardziej pionowo, kiedy obcinasz włosy krócej, wydają sie one bardziej sterczące, ponieważ to waga włosów gdy są dłuższe sprawia zazwyczaj, że opadają one w dół. Jeśli włosy są gęste albo sztywne, efekt ulega jeszcze nasileniu. Skręt włosów może nieco zmienić efekt, jednak zwykle w ten sposób, że na krótszej długości ulegają one „zagięciu”.

 W przypadku włosów pana Walkera, zauważ, że w przypadku efektu szczotki w momencie skrócenia włosów uzyskano fryzurę, w której włosy wydają się podkreślać naturalny kształt głowy. Widać wyraźnie zarysowany typ wzrostu włosów. Jego włosy są również silnie falowane, co sprawia, że fryzura w przypadku zwiększenia długości jednocześnie drastycznie zwiększy swoją objętość.

Przykro mi, jednak muszę Ci powiedzieć, że nie możesz zmienić wzorca wzrostu swoich włosów, przynajmniej nie bez zastosowania określonych procedur chirurgicznych. Zabiegi chirurgiczne są wskazane tylko w naprawdę ekstremalnych przypadkach, kiedy przeniesienie płata skóry może zmienić kierunek wzrostu włosów w pewnym obszarze głowy.

Niektórzy ludzie używają zabiegów chemicznych, takich jak relaksacja czy trwała ondulacja, ponieważ zastosowane w umiejętny sposób mogą one stworzyć efekt włosów leżących bliżej skóry głowy. Jednakże metoda ta jest skuteczna zaledwie przez kilka tygodni, ponieważ wraz z odrastaniem włosów, powraca tez ich naturalny sposób układania się.
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Utrata włosów Cienkie włosy Mieszek włosowy Dercos Aminexil Kolory włosów