Jesteś tutaj:

Czy do ombre trzeba mieć naturalny kolor włosów?

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Zauważyłam, że wiele gwiazd ma pięknie zrobione ombre hair. W naturalnych, chłodnych odcieniach, z płynnym, stopniowym przejściem kolorów. Zakładam, że bazą do ich rozjaśniania końców był naturalny kolor włosów.

Ja mam włosy o długości za łopatki, z natury ciemne, lecz wcześniej farbowane (również na ciemno), obawiam się, że moje końce po całym zabiegu ombre, mogłyby mieć złote lub rude refleksy.

Czy wykonując koloryzację ombre w dobrym studiu fryzjerskim uzyskam pożądany efekt ? Czy takie ombre (na niemal całych włosach) wykonuje się za jedną wizytą w studio?

Zależy mi na jak najbardziej efektownym rezultacie. Poniżej załączam zdjęcia pożądanego efektu "ombre hair" m.in z Mariną Łuczenko.

Agnieszka:

Prawidłowe wykonanie ombre nie zależy od tego, czy ktoś ma naturalne włosy czy farbowane. Na pewno włosy naturalne ułatwią pracę fryzjerowi. Łatwiej uzyskać pożądany kolor. Końce po zabiegu nie są, aż tak bardzo zniszczone niż przy ombre na włosach uprzednio farbowanych. Ponad to kolor na włosach naturalnych utrzymuje się dłużej.

Jeśli masz włosa farbowane na ciemno najpierw musisz wykonać dekoloryzację, a następnie koloryzację. W zależności od tego, jak działają włosy na środki chemiczne, zabieg wykonany jest w czasie jednej-dwóch wizyt. Aby uniknąć niepowodzenie, proponuję wykonać test nakładając na cienkie pasmo (w niewidocznym miejscu) dekoloryzator, jeżeli efekt będzie zadowalający można bez obaw przystąpić do ombre na pozostałych pasmach. 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Cienkie włosy Gęste włosy Kolor włosów Wąs Fryzury Cebulka włosa