Jesteś tutaj:

Jak zrobić ombre hair na ciemnych, farbowanych włosach?

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Od jakiegoś czasu zainspirowałam się koloryzacją w stylu ombre hair.
Zauważyłam, że zwykle gwiazdy mają zrobione to w bardzo naturalnych odcieniach - co bardzo mi się podoba. Od góry naturalny szatyn, chłodny brąz, naturalny jasny blond na końcach.

Niektóre zdjęcia prywatnych osób, pokazują ombre, w których rozjaśnione końce włosów są w brzydkim, rudawym lub złotawym odcieniu. Moje pytanie jest takie: Czy można na ciemnych (farbowanych) włosach uzyskać taki piękny efekt, jak na zdjęciach, które załączam?

Agnieszka:

Można, należy przy tym zrobić ombre rozjaśniaczem i kontrolować odcień. Jeśli będzie za jasny, całość należy tonować farbą, koloryzacją ton w ton. Dzięki temu włosy będą mieć jednolity odcień i naturalny gradient.

Oczywiście, aby włosy wyglądały pięknie, muszą być dobrze odżywione i nawilżone. Szczególnie po ombre włosy mogą wyglądać na przesuszone, ponieważ rozjaśnia się najwrażliwszą część włosów, jaką są ich końce. Warto więc zaopatrzyć się w serum nawilżające do końcówek, zapobiegające ich rozdwajaniu się.

Rozświetlające serum odżywia zniszczone końcówki - dla widocznie wzbogaconego, zdrowego połysku.
36.85PLN
zamów
 
Intensywna, natychmiastowa pielęgnacja z efektem odbudowy dla długotrwałego i widocznego połysku.
26.76PLN
zamów

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Utrata włosów Wzrost włosów Tekstura włosów Kształt głowy Mieszki włosowe